بازدید از مسجد شکوه مند سلطان قابوس در تور عمان

دستور احداث این مسجد را سلطان قابوس صادر کرد و ساخت آن در سال 2001 به اتمام رسید. سلطان قابوس تاکید داشت که عمان باید یک مسجد جامع داشته باشد. این ساختمان باشکوه و خیره‌کننده، یک نمونه بی‌عیب و نقص از هنر معماری اسلامی است. این مسجد بدون هیچ شکی محبوب‌ترین جاذبه گردشگری مسقط است.

بازدید از مسجد شکوه مند سلطان قابوس در تور عمان

جذاب‌ترین و شاخص‌ترین ویژگی مسجد، فرش دستبافت ایرانی پهن شده در مسجد برای نمازگزاران است. این فرش یک میلیارد و 700 میلیون گره و 21 تن وزن داشته و بافت آن چهار سال طول کشیده است. این فرش دومین فرش بزرگ جهان است. یک چلچراغ بسیار بزرگ زیبا و تحسین‌برانگیز در سالن اقامه نماز، یکی دیگر از ویژگی‌های خیره‌کننده این مسجد است. بازدید از این مسجد در مدت تور عمان به تمام گردشگران توصیه می‌شود. توجه داشته باشید که لباس مناسب و پوشیده همراه داشته باشید و کودکان زیر 10 سال را همراه خود نبرید.

مسجد جامع سلطان قابوس مشهورترین جاذبه مسقط است که باید در مدت تور عمان حتما آن را ببینید. دیدن یک نمونه خارق‌العاده از معماری اسلامی و تجربه فضای معنوی مسجد، روح شما را جلا می‌دهد. در تمام طول سال می‌توانید این مسجد را ببینید. رسیدن به مسجد راحت است؛ به وسیله اتوبوس یا تاکسی از مرکز شهر یا فرودگاه می‌توانید به این مسجد بروید.

به "بازدید از مسجد شکوه مند سلطان قابوس در تور عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید از مسجد شکوه مند سلطان قابوس در تور عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021