مسافرین گرامی با توجه به شیوع ویروس کرونا جهت حفظ سلامت شما از پذیرش حضوری تا اطلاع ثانوی معذوریم و جهت انجام امور به صورت دورکاری در خدمت شما عزیزان هستیم.
شما می‌توانید در صورت لزوم با شماره های ذیل تماس حاصل نمایید:

09919788893 خانم متقی (کارشناس فروش تور) (فقط واتس اپ)

09919788892 خانم زراسوند (کارشناس فروش تور) (فقط واتس اپ)

09192313064 خانم ساویس (کارشناس فروش تور) (فقط واتس اپ)

09906102071 آقای رحمتی (کارشناس فروش تور)

09121255526 آقای پارساکیان (مدیر فنی) (جهت تماسهای اضطراری)

مراسم یادبود سالگرد فاجعه پل جنوا در اوج بحران سیاسی در ایتالیا

مراسم یادبود نخستین سالگرد فاجعه شکستن پل در شهر جنوای ایتالیا با حضور مسئولان محلی و کشوری برگزار گردید.

مراسم یادبود سالگرد فاجعه پل جنوا در اوج بحران سیاسی در ایتالیا

در ابتدای این مراسم، نام تک تک قربانیان این حادثه خوانده شد و پس از آن مراسم مذهبی دعا برای درگذشتگان در کلیسا برگزار گردید.

روز چهارشنبه 23 مرداد 1397 بخش بزرگی از یک پل بزرگراهی 65 ساله در جنوا فرو ریخت و این حادثه به کشته شدن 34 تن انجامید. علت اصلی این حادثه با گذشت یک سال هنوز معلوم نشده، اما رگبار و بارندگی شدید در روز حادثه و روزهای پیش از آن در ریزش پل بی تأثیر نبود.

پایه های پل موراندی جنوا پیش از حادثه بارها محکم شده بود اما جنبش 5 ستاره، یکی از دو حزب حاضر در ائتلاف حاکم، از همان زمان آتلانتیا، شرکت سازنده این پل را به کوتاهی در رسیدگی و کنترل این سازه متهم کرد. شرکت آتلانتیا که به خانواده بنتون، یکی دیگر از غول های مالی ایتالیا تعلق دارد این اتهام را نپذیرفته است.

پس از فروریختن پل جنوا، دولت ایتالیا بودجه ویژه ای را به طرح بازسازی و استحکام پل های کشور اختصاص داد. در پی اختلاف بودجه ای ایتالیا با اتحادیه اروپا در نخستین ماه های امسال میلادی، ماتئو سالوینی رهبر لیگ، دیگر حزب حاضر در ائتلاف حاکم، تخصیص بودجه برای این طرح را برای توجیه اختلاف موجود با اتحادیه اروپا عنوان کرد.

حضور مسئولان در جنوا به رغم اختلاف سیاسی

سرجیو ماتارلا، رئیس جمهوری، جوزپه کنته، نخست وزیر و ماتئو سالوینی وزیر کشور ایتالیا روز چهارشنبه در محل حادثه سال گذشته حضور یافته و به رغم بالا دریافت اختلاف های سیاسی در روزهای اخیر، با هم در مراسم عشا ربانی که برای قربانیان برگزار گردید شرکت کردند.

بحران سیاسی در ایتالیا به دنبال بروز اختلاف میان دو حزب اصلی حاضر در ائتلاف حاکم شکل گرفت. این اختلاف سبب شد تا دولت تصمیم به برگزاری انتخابات زودرس در ماه اکتبر آینده بگیرد.

حزب راستگرای افراطی لیگ به رهبری ماتئو سالوینی روز آدینه اعلام نمود به دنبال رای عدم اعتماد است تا با سقوط دولت ائتلافی که جنبش پنج ستاره یکی از دو بال آن محسوب می گردد زمینه برگزاری انتخابات زودرس پارلمانی در ماه اکتبر فراهم شده و بدین ترتیب وی بتواند در رأس دولت جدید قرار گیرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "مراسم یادبود سالگرد فاجعه پل جنوا در اوج بحران سیاسی در ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراسم یادبود سالگرد فاجعه پل جنوا در اوج بحران سیاسی در ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021