مراسم سوراخ کردن بدن در مالزی

به گزارش آوای بورالان، وبسایت فرارو: معبد غار های باتو یا باتو کیو کوالالامپور در سه روز اخیر میزبان هزاران نفر از هندو های مالزی برای برگزاری مراسم تایپوسام بود.

مراسم سوراخ کردن بدن در مالزی

جشن تایپوسام یک مراسم ویژه هندی های تامیلی در سراسر دنیاست. اما این مراسم در مالزی چند ملیتی نیز که 10 درصد از جمعیت بیش از 31 میلیون نفری آن را هندی ها تشکیل می دهند، برگزار می گردد.

تاپیوسام از دو واژه تای و پوسام تشکیل شده است. تای به دهمین ماه تقویم نجومی هندو اشاره دارد که معمولا مصادف با ماه ژانویه و یا فوریه است. پوسام نام اختری است که بنا به باور هندوان در این وقت از سال در اوج فلک قرار می گیرد. از نظر هندو ها در چنین روزی الهه موروگان، سوراپادمان شیطان را شکست داده و حقیقت بر گمراهی پیروز شده است.

البته روایت های متعددی در خصوص فلسفه این مراسم وجود دارد که بر اساس یکی از آن ها، این جشن همچنین در مناسبت زادروز موروگان پسر شیوا و پروتی به عنوان نماد فضیلت، جوانی و قدرت برگزار می گردد. موروگان خدای جنگ در باور هندو ها است.

سوراخ کردن پوست، زبان و بخش هایی از صورت با سیخ های فلزی، راه رفتن با کفش هایی که درون آن سوزن دارد تا رنج بیشتری با هدف رضایت خداوند هندو ها ایجاد کند و انجام غسل و حمل وسایل ساخته شده از چوب و فلز نیز از دیگر آیین های این روز است.

منبع: برترین ها

به "مراسم سوراخ کردن بدن در مالزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراسم سوراخ کردن بدن در مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021