متئو رنسی: ایتالیا در معرض خطر افراطی گری قرار گرفته است

نخست وزیر سابق ایتالیا با توجه به آشفتگی های سیاسی اخیر در کشورش، ایتالیا را در معرض افراطی گری ارزیابی نموده و خواهان تشکیل یک دولت موقتی متشکل از تکنوکرات ها به منظور جلوگیری از برگزاری انتخابات زودهنگام شد.

متئو رنسی: ایتالیا در معرض خطر افراطی گری قرار گرفته است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه تاگس اشپیگل، متئو رنسی، نخست وزیر سابق ایتالیا خواهان ساختن یک دولت موقت متشکل از تکنوکرات ها در ایتالیا شده تا به این ترتیب از برگزاری انتخابات مجدد در کشورش جلوگیری گردد.

این سیاستمدار سوسیال دموکرات روز یکشنبه در شبکه آنلاین فیس بوک گفت که یک طیف وسیعی از احزاب باید از چنین دولت تکنوکراتی حمایت نمایند تا از این کشور در برابر یک رویکرد افراطی حمایت گردد.

دولت ائتلافی فعلی ایتالیا متشکل از ائتلاف لیگ شمال و جنبش پنج ستاره که تنها حدود 14 ماه است بر سر کار است در معرض تهدید فروپاشی قرار گرفته است. متئو سالوینی، وزیر کشور و رئیس حزب افراطی لیگ شمال ایتالیا دیگر هیچ آینده ای را برای این ائتلاف دولتی ندیده و خواهان برگزاری انتخابات مجدد شده است. این سیاستمدار پوپولیست راستگرا یک رای عدم اعتماد علیه جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا در سنای این کشور را درخواست نموده است. اگر سنای ایتالیا به کونته رای عدم اعتماد بدهد ائتلاف دولتی فعلی در این کشور رسما سرانجام خواهد یافت.

بعد از فروپاشی دولت ائتلافی پوپولیستی باید در روز دوشنبه در مجلس ایتالیا مشاوره هایی درباره رای عدم اعتماد به جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا شروع گردد. این درخواست روز آدینه از طرف حزب افراطی لیگ شمال ارائه شده است.

متئو سالوینی، روز پنج شنبه ائتلاف حزب لیگ با جنبش پنج ستاره را بعد از حدود 14 ماه شکست خورده ارزیابی نموده و خواهان برگزاری انتخابات مجدد سریع شده که با توجه به نظر سنجی ها خودش بسیار امیدوار به پیروزی در این انتخابات است.

رنسی که از سال 2014 تا 2016 نخست وزیر ایتالیا بود این را دیوانگی دانست که مستقیما به سمت انتخابات مجدد برویم. وی از همه احزاب ایتالیا درخواست کرد که از ساختن یک دولت موقتی تکنوکرات در کشورشان حمایت نمایند.

وی تاکید نمود که این دولت باید از جمله شرایطی را تامین کند تا برنامه ها برای کوچک شدن مجلس ایتالیا اجرایی شده و همچنین در شرایط آرامش و در تاریخی دیرتر کشور آماده انتخابات مجدد گردد.

تصمیم گیری درباره برگزاری انتخابات مجدد با سرجو ماتارلا، رئیس جمهور این کشور است. اگر سنای ایتالیا به نخست وزیر این کشور رای عدم اعتماد بدهد ماتارلا باید تصمیم بگیرد که آیا مجلس باید منحل شده و انتخابات مجدد برگزار گردد.

ماتارلا تا به حال چندین بار بر این مسئله تاکید نموده است که دولتی باید بر سر کار باشد که در مناقشات بر سر بدهی ها با اتحادیه اروپا برنامه های بودجه ای را هماهنگ کند.

اقتصاددانان با نگرانی به آشفتگی سیاسی در ایتالیا می نگرند. یک دولت جدید به رهبری متئو سالوینی، رئیس حزب افراطی لیگ شمال در این کشور می تواند رویکرد جبهه گیری ایتالیا در برابر اتحادیه اروپا را تشدید کند و این کشور بدون در پیش دریافت اصلاحات ساختاری ضروری همچنان به عنوان یک عضو ضعیف در منطقه یورو باقی بماند.

مقامات اروپایی به شدت نگران آینده ایتالیا در سایه روی کار آمدن یک دولت راست افرطی هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "متئو رنسی: ایتالیا در معرض خطر افراطی گری قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متئو رنسی: ایتالیا در معرض خطر افراطی گری قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021