گردشگران بالی از این پس باید نفری 10 دلار برای تمیز کردن سواحل بپردازید

خبرنگاران: مقامات جزیره بالی برای مدیریت زباله های این جزیره اندونزیایی خودشان را آماده می نمایند. سازمان محیط زیست بالی می گوید که در این جزیره روزانه 3 هزار و 500 تن زباله فراوری می گردد.

گردشگران بالی از این پس باید نفری 10 دلار برای تمیز کردن سواحل بپردازید

فرماندار بالی به همین دلیل برنامه هایی را برای حفاظت از محیط زیست سواحل و حفظ فرهنگ مردم بالی در نظر گرفته و مالیات جدیدی را برای گردشگران اختصاص داده است که برابر با 10 دلار آمریکا است.

این جزیره به دلیل اقلیم گرمسیری خاصی که دارد، یکی از مقصدهای محبوب گردشگری دنیا است به طوری که در سال 2017 حدود 5.7 میلیون گردشگر از این جزیره کوچک بازدید کردند که بیشتر آنها از چین و استرالیا بودند.

استفاده از پلاستیک های یک بار مصرف شامل کیسه های خرید، نی و لیوان های پلاستیکی از دسامبر 2018 در این جزیره ممنوع شده است. این قانون ممنوعیت از تولیدنمایندگان، توزیع نمایندگان، تدارک دهندگان و کسب وکارها خواسته است که ظرف مدت 6 ماه راهکار ها و مواد جایگزین پلاستیک های یک بارمصرف را ارائه دهند.

فرماندار بالی با توجه به تعداد بالای بازدیدنمایندگان نسبت به مالیات 10 دلاری بسیار خوش بین است و معتقد است که گردشگران درک خواهند کرد و از پرداخت مالیاتی که قرار است به حفظ محیط زیست و فرهنگ بالی یاری کند شادمان خواهند شد.

این مالیات فقط برای گردشگران بین المللی است و گردشگران داخلی از پرداخت آن معاف هستند.

این اولین بار نیست که سیاست گذاری های محیط زیستی برای جزایر گردشگری در نظر گرفته می گردد. سال گذشته جمهوری پالائو متشکل از حدود 340 جزیره در اقیانوس آرام برنامه جدیدی را برای صدور ویزا اجرا و در آن تمام بازدیدنمایندگان را به امضای تعهدنامه ای برای حفظ این جزیره و مسئولیت پذیری در قبال نگهداری از محیط زیست ملزم کرد.

این برنامه جدید که تعهدنامه پالائو نام دارد تمام گردشگران را ملزم می نماید در هواپیما فیلمی چهار دقیقه ای را درباره مراقبت از منابع پالائو با دقت و احترام تماشا نمایند. روی گذرنامه هم فقط در شرایطی مهر ورود زده می گردد که بازدیدنمایندگان تعهدنامه ای را امضا نمایند که براساس آن قول می دهند از پالائو برای نسل های آینده به خوبی مراقبت نمایند. این تعهدنامه به پنج زبان ترجمه شده است.

ابتدای متن این تعهدنامه آمده است: بچه ها پالائو! من این تعهدنامه را به عنوان مهمان شما برای مراقبت و نگهداری جزیره خانه زیبا و منحصربه فردتان می پذیرم.

مجمع الجزایری آتشفشانی گالاپاگوس در جمهوری اکوادور هم که به عنوان بهشت تنوع زیستی دنیا شناخته می گردد از سال گذشته قوانینی را برای محدودکردن گردشگران ورودی در نظر گرفته است.

به "گردشگران بالی از این پس باید نفری 10 دلار برای تمیز کردن سواحل بپردازید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگران بالی از این پس باید نفری 10 دلار برای تمیز کردن سواحل بپردازید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021