ساعت کاری شرکت شنبه الی چهارشنبه 09:00 صبح الی 16:00 می‌باشد.

ماجرای ابتلا به کرونا با ماهی قرمز شب عید

خبری در فضای مجازی مبنی بر واردات ماهی قرمز چینی شب عید و احتمال ابتلا به ویروس کرونا منتشر شده است.

ماجرای ابتلا به کرونا با ماهی قرمز شب عید

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، ویروس کرونا از ماه دسامبر در کشور چین گزارش و به تدریج همه گیر شد، بر اساس آمارها نزدیک به 71 هزار و 204 هزار نفر تا به امروز به ویروس کرونا در کشور چین مبتلا شده اند و این ویروس جان یک هزار و به 770 نفر را گرفته و یک هزار و 900 مورد از موارد ابتلا مربوط به روز یکشنبه بوده است.

ویروس کرونا تا به امروز در کشورهای چین، ژاپن، سنگاپور، تایلند، هنگ کنگ، کره جنوبی، مالزی، تایو. ان، ویتام، آلمان، استرالیا، آمریکا، فرانسه، ماکائو، انگلیس، کانادا، هند، ایتالیا، فیلیپین، روسیه، اسپانیا، بلژیک، کامبوج، فنلاند، نپال، سریلانکا، سوئد، امارات متحده عربی و مصر گزارش شده است.

شایعه ابتلا به کرونا به وسیله ماهی قرمز چینی

چند روزی است که در فضای مجازی خبری مبنی بر انتقال ویروس کرونا ازماهی قرمز شب عید منتشر شده است، در این پیغام گفته شده ویروس کرونا در کمین هفت سین نوروزی ایرانیان است، چراکه زمان ورود ماهی های قرمز از چین در فاصله یک ماهه باقی مانده به عید است، اما مافیای قدرت و ثروت بدون توجه به خطراتی که ورود این جانوران آبزی دارند، بدون شک از راه های مختلف چه قانونی و چه قاچاق، اقدام به ورود مقادیر زیادی از این ماهی های قرمز برای فروش به مردم عادی و کسب ثروت می نمایند.

همچنین از مسئولان خواسته شده تا امکانات و اسباب سفره عید نوروز را با احتیاط و آگاهی در اختیار مردم قرار دهند تا به دلیل اشاعه و گسترش این ویروس بدخیم کشورمان باچالش ماهی قرمز هفت سین و ویروس کرونای بدخیم و خدای ناکرده بحران ناشی از آن دچار نگردد.

پیرو خبر ویروس کرونا و ماهی قرمز شب عید به سراغ یکی از مسئولان وزارت بهداشت رفتیم تا صحت و سقم موضوع را پیگیر شویم.

تکذیب خبر ابتلا به کرونا با ماهی قرمز شب عید

حسین عرفانی رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان اظهار کرد: واردات هر گونه موجود زنده از چین به دلیل شیوع ویروس کرونا ممنوع شده است.

او ادامه داد: ماهی قرمزهای شب عید واراداتی نیستند و در ایران پرورش می یابند، اما از آنجایی که بسیاری ماهی قرمز شب عید را ماهی چینی می شناسند چرا که ریشه این ماهی از کشور چین بوده؛ در نتیجه این برداشت اشتباه موجب انتشار این چنین خبری شده است.

عرفانی گفت: اگر چنانچه فردی خبر موثق داشته باشد که ماهی قرمز شب عید از چین وارد می گردد، موضوع را به دامپزشکی و وزارت بهداشت اطلاع دهد.

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت درباره خطر انتقال ویروس کرونا از ماهی اظهار کرد: انتقال ویروس کرونا از ماهی قرمز تا به امروز آنالیز نشده است به همین دلیل نمی توان از نظر علمی اظهار نظر کرد و به همین دلیل به طور کلی واردات تمام موجودات زنده از چین به ایران ممنوع شده است تا خطر ابتلا به ویروس کرونا از این طریق را از بین ببریم.

عرفانی یادآوری کرد: بعضی به دنبال تنش هستند و پیغام های این چنینی را منتشر می نمایند؛ در حالی که ماهی قرمز چینی شب عید از کشور چین وارد نمی گردد و تا به امروز هم موردی از ویروس کرونا در ایران نداشته ایم.

به "ماجرای ابتلا به کرونا با ماهی قرمز شب عید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای ابتلا به کرونا با ماهی قرمز شب عید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021