لغو رژیم ویزا ازبکستان برای اتباع امارات

رئیس جمهور ازبکستان فرمانی صادر کرد که بر اساس آن از تاریخ امروز 20 مارس اتباع امارات می توانند بدون ویزا به این کشور سفر نمایند.

لغو رژیم ویزا ازبکستان برای اتباع امارات

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در تاشکند، ازبکستان از امروز 20 مارس برابر با 29 اسفند ماه سال 1397 برای اتباع امارات رژیم لغو ویزا را به مدت 30 روز اجرا می نماید.

شوکت میرضیایف رئیس جمهور ازبکستان فرمان لغو ویزا برای شهروندان امارات را امضا نموده است.

همچنین چند بار ویزا ورود تا یک سال برای اتباع اماراتی که قصد سفر به ازبکستان با اهداف بازرگانی را دارند در نمایندگی های خارجی این کشور صادر خواهد شد.

این اقدام برای افزایش همکاری های سیاسی، اقتصادی و بازرگانی، علمی و فنی و فرهنگی بین ازبکستان و امارات متحده عربی و همچنین ایجاد فضای مناسب سرمایه گذاری و توسعه پتانسیل گردشگری ازبکستان انجام می گردد.

در ازبکستان حدود 100 شرکت با حضور سرمایه سرمایه گذاران امارات متحده عربی در زمینه های فراوری منسوجات، مصالح ساختمانی، کنسروهای میوه و سبزیجات، مواد شوینده، صنایع پلی گرافی، عمده فروشی و خدمات فعالیت می نمایند.

امارات متحده عربی استقلال این کشور را در تاریخ 26 دسامبر سال 1991 میلادی به رسمیت شناخته و در تاریخ 25 اکتبر سال 1992 میلادی بین این 2 کشور روابط سیاسی برقرار شده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "لغو رژیم ویزا ازبکستان برای اتباع امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو رژیم ویزا ازبکستان برای اتباع امارات"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021