قدردانی سفیر چین از دستور لغو ویزا در دیدار با دکتر مونسان

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با سفیر چین در ایران دیدار و گفت و گو کرد.

قدردانی سفیر چین از دستور لغو ویزا در دیدار با دکتر مونسان

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار با چانگ هووآ، سفیر چین در ایران که ظهر امروز در محل دفتر رئیس سازمان میراث فرهنگی برگزار گردید، درباره تقویت روابط دو کشور در حوزه گردشگری با یکدیگر گفت و گو کردند.

در ابتدای این دیدار، چانگ هووآ سفیر چین در سخنانی گفت: از شما برای کوشش در مورد تقویت روابط گردشگری ایران و چین تشکر می کنم.

او اضافه نمود: قبلا به ایران سفر نموده ام و به شیراز و اصفهان رفته ام. در شهر تهران نیز روزهای پنجشنبه و آدینه تهران گردی می کنم و موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخ تهران را می بینم.

او ادامه داد: ثبت دنیای هیرکانی را نیز به شما تبریک می گویم، می دانم که ایران 24 اثر ثبت دنیای دارد و در صندلی دهم در دنیاست امیدوارم در مدت مأموریتم بتوانم از 31 استان و 24 اثر دنیای ایران بازدید کنم.

سفیر چین در ایران گفت: در دیدار با آقای لاریجانی رئیس مجلس ایران نیز اعلام نموده ام که به عنوان سفیر آماده معرفی ایران برای گردشگران چینی هستم و این موضوع را از خانواده خود آغاز می کنم.

چانگ هووآ، ادامه داد: از دستور ایران برای لغو ویزا برای سفر چینی ها به ایران تشکر می کنم، اعتقاد دارم این موضوع به گسترش گردشگری دو کشور یاری می نماید. من همیشه ایران را به عنوان یک کشور امن برای خانواده و دوستانم معرفی کنم. به نظر من ایران یک کشور امن و در حقیقت امن ترین کشور خاورمیانه است.

او اضافه نمود: گردشگران خروجی زیادی داریم. از شما درخواست دارم هتل ها، آژانس ها و... برای سفر چینی ها برنامه ریزی جدیدی ارائه دهند. جاذبه های گردشگری ایران باید در چین معرفی شود. شبکه اجتماعی وی چت را در چین راه اندازی کردیم و به وسیله این شبکه جاذبه ها و ظرفیت های ایران را به چینی ها معرفی می کنیم.

این مقام چینی ادامه داد: در مدت حضورم در تهران در برنامه های کنسرت و موسیقی شرکت می کنم و حضور مردم در این برنامه های فرهنگی برای من بسیار جالب است.

او گفت: آماده همکاری با ایران در حوزه گردشگری هستیم و در دیدار با رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه ایران گفته ام که کشور چین مردم خود را به ایران می فرستد.

ایران امن ترین کشور خاورمیانه است

دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در این نشست گفت: آمادگی داریم یاری کنیم تا تمام نقاط دیدنی ایران را ببینید. البته ایران کشور پهناوری است و نقاط تاریخی زیادی دارد. یک میلیون سایت تاریخی، 34هزار اثر ثبت شده ملی داریم و 24 اثر ثبت شده دنیای که نشان دهنده سابقه تاریخی و تمدنی ایران است.

او اضافه نمود: در سال های اخیر گردشگری ایران روندی روبه رشد را طی می نماید سال گذشته 7 میلیون و 800 هزار گردشگر داشتیم. حجم سرمایه گذاری زیادی در کشور در حال اجرا است و حدود 18میلیارد دلار حجم این سرمایه گذاری هاست. دولت کوشش می نماید گردشگری به عنوان یک اقتصاد جدید نقش ایفا نماید. روابطمان را با کشورهای مختلف تقویت می کنیم که یکی از این کشورها چین است. رابطه خوبی در گذشته داشتیم و اکنون نیز رابطه بسیار خوبی داریم.

او ادامه داد: برای تقویت و گسترش روابط ایران و چین پیشنهاد لغو ویزا با چین را در دولت مطرح کردیم که مورد موافقت قرار گرفته است. در سفر رئیس مجلس ایران به چین نیز توافقات خوبی در حوزه گردشگری شده است و مقامات چینی اعلام نموده اند آمادگی دارند 4درصد گردشگری خروجی به ایران اختصاص یابد یعنی حدود 6میلیون گردشگر که البته در حال حاضر عدد کمی است. 60هزار گردشگر چینی داریم و 70هزار ایرانی به چین سفر می نمایند که عدد اندکی است و ظرفیت دو کشور بیشتر از این است و باید این اعداد افزایش یابد.

مونسان گفت: گردشگری علاوه بر نتایج مالی نتایج فرهنگی نیز دارد و باعث نزدیکی ملت ها به هم می شود، برنامه ای در دست داریم تا در سفر به چین با برگزاری برنامه های فرهنگی و با حضور دفاتر خدمات مسافرتی و دنیا گردی به معرفی ایران برای گردشگران چینی بپردازیم و با توجه به لغو ویزا علاقه مند هستیم این سفر زودتر اتفاق بیفتد.

او در ادامه با اشاره به نگرانی سفیر از امنیت گردشگران در ایران و موضوع تصادف گردشگران گفت: آمار تصادفات برای گردشگران بالا نیست. زیرساخت های خوبی داریم. تحریم ها در حوزه حمل و نقل به صنعت هواپیمایی برمی شود که با توجه به مهندسان و خلبان های خوب در این حوزه نیز مسئله ای نداریم. بنابراین جای نگرانی نیست.

مونسان ادامه داد: از سفارت چین درخواست دارم تا یاری کند و دوره هایی را برای آموزش زبان چینی برای تورگردان های ما بگذارد. هم آموزش زبان چینی و نیز آشنایی با رسوم مردم چین در آداب پذیرایی و غذا.

مونسان گفت: با وجود تهدیداتی که وجود دارد سال گذشته شاهد رشد 52درصدی ورود گردشگران خارجی به ایران بودیم. این در حالی است که ناوهای آمریکایی در خلیج فارس حضور داشته اند اما مردم ما به خوبی می دانند که هیچ اتفاقی نمی افتد. ایران امن ترین کشور خاورمیانه است. خصوصاً این که این موضوع امنیت را برای گردشگران به طور ویژه در نظر داریم و دستگاه های امنیتی ما تمام کوشش خود را برای تأمین امنیت گردشگران به کار می برند.

او خاطر نشان کرد: تقریبا تمام گردشگران بعد از سفر به ایران اعلام رضایت می نمایند.

به "قدردانی سفیر چین از دستور لغو ویزا در دیدار با دکتر مونسان" امتیاز دهید

1 کاربر به "قدردانی سفیر چین از دستور لغو ویزا در دیدار با دکتر مونسان" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدردانی سفیر چین از دستور لغو ویزا در دیدار با دکتر مونسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021