فرهنگ و آداب و رسوم تایلند

تایلند کشوری با آداب و رسوم بسیار متفاوت با کشور ما است. در این مقاله شما را کمی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم این کشور آشنا خواهیم کرد. البته برای این که بیشتر با این مردم آشنا شوید، باید با تور تایلند همراه شوید.

فرهنگ و آداب و رسوم تایلند

فرهنگ تایلندی‌ها آمیزه‌ای از فرهنگ کشورهای هند، چین، کامبوج و دیگر کشورها آسیای جنوب‌شرقی است. همانند بسیاری از کشورهای آسیایی، احترام گذاشتن به اجداد و نیاکان، یک بخش اصلی و ضروری از تمرین‌های روحانی تایلندی‌هاست. تایلندی‌ها بسیار مهمان‌نواز و بخشنده، نرم‌خو و صلح‌جو هستند.

بزرگ‌ترها نقش مهمی در تصمیم‌گیری‌ها و مراسم خانوادگی دارند. سبک احوال‌پرسی سنتی تایلندی‌ها، وای نام دارد و معمولاً به این ترتیب است که ابتدا فرد کوچک‌تر دست می‌دهد؛ نوک انگشتان را روی سر می‌گذارد و خم شده تا صورت خود را با دست‌هایش مماس شود. بعد خطاب به خانم‌ها عبارت ساوات- دی کا و خطاب به آقایان، عبارت ساوات- دی کراپ به معنای سلام را ادا خواهد کرد. سپس بزرگ‌ترها به همین شیوه پاسخ آن‌ها را خواهند داد. در مقام و موقعیت‌های اجتماعی مانند دولت نیز این‌که چه کسی وای را کار می‌رود. بچه‌ها نیز هنگام رفتن به مدرسه و بازگشت به منزل همین به همین شیوه به والدین خود ادای احترام می‌کنند. به طور کلی، این نوع احوال‌پرسی، نشانه احترام و تکریم فرد به دیگران است. در تایلند، کامل شدن تحصیلات شخص برای ازدواج، امری ضروری بوده و اگر فرد، پس از اتمام تحصیلاتش تمایل به ازدواج با فردی داشت، ابتدا باید با خانواده نامزد خود آشنا شود و سپس از خانواده خود بخواهد که خواستگاری او خواهند برد. اگر هر دو خانواده موافقت کنند، ازدواج انجام خواهد گرفت. داماد مبلغی را به عنوان پاداش بزرگ کردن عروس به پدر و مادر او می‌پردازد. صورتی، رنگ سنتی لباس عروس بوده و داماد نیز کت و شلوار سبک اروپایی یا یک ژاکت یقه پهن با شلوار می‌پوشد. زوج‌های جوان در مناطق روستایی، غالباً با خانواده داماد زندگی می‌کنند و ممکن است چند نسل در یک خانه زندگی کنند. در این خانه‌ها معمولاً بزرگ‌ترین مرد، رییس خانواده می‌باشد و اعضای خانواده باید در برابر بزرگ‌ترها مطیع شوند. در تور تایلند با مردمی روبرو خواهید شد که بسیار مهربان هستند.

خانواده‌ها معمولاً دو یا سه فرزند دارند و همه افراد خانواده در یک مزرعه کار می‌کنند. کوچک‌ترین دختر خانواده، خانه والدین را به ارث می‌برد و در عوض، او و همسرش باید از پدر و مادرشان در دوران پیری نگهداری کنند.

به "فرهنگ و آداب و رسوم تایلند" امتیاز دهید

1 کاربر به "فرهنگ و آداب و رسوم تایلند" امتیاز داده است | امتیاز: 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهنگ و آداب و رسوم تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021