فرانسه ، 109 زن در یک سال قربانی خشونت شدند

گزارش سازمان دیده بان خلافکاری در فرانسه حاکی از آن است که 109 زن در این کشور در جریان خشونت های خانگی در سال 2017 کشته شده اند.

فرانسه ، 109 زن در یک سال قربانی خشونت شدند

انتشار این آمار نشانگر آن است که شمار قربانیان خشونت های خانگی در فرانسه نسبت به یک سال قبل کاهش نیافته است. در سال 2015، یکصد و پانزده زن از سوی شریکان زندگی یا شریکان سابق به قتل رسیده بودند.

معضل زن کشی (féminicide) زمانی برای دولت و دستگاه قضایی فرانسه نگران کننده تر است که به آمار جرم مشابه در دهه پیش از آن توجه کنیم. در سال های 2007 تا 2014، شمار ارتکاب قتل خانگی 166 مورد به 118 مورد کاهش پیدا نموده بود. اما از آن سال به بعد، تعداد زنان قربانی خشونت خانگی افزایش یافته است.

از هر 10 قتل، دست کم 8 مورد در یک واحد مسکونی (خانه یکی از زوج ها یا خانه شخص دیگر) روی داده است.

عامل وقوع قتل در 32 درصد موارد مشاجره و در 26 درصد دیگر طلاق گزارش شده است. به علاوه 50 درصد زنان مقتول، پیش از کشته شدن، از سوی شریکان زندگیشان مورد خشونت قرار گرفته بودند.

بر اساس همین گزارش در سال 2017، نود و هشت هزار و پانصد زن، از خشونت خانگی جان سالم به در برده اند: این افراد اکثرا قربانی ضرب و شتم بوده و 2 درصد از آن ها مورد تجاوز شریک زندگی فعلی یا سابق خود قرار گرفته اند. 11درصد دیگر هم در همین طبقه بندی به قتل تهدید شده اند.

با این حال این گزارش نشانگر آن است که در مدت زمان مشابه، شکایات ثبت شده به دلیل مسائل میان زن و شوهرها یا شرکای غیر رسمی زندگی کاهش پیدا نموده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "فرانسه ، 109 زن در یک سال قربانی خشونت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه ، 109 زن در یک سال قربانی خشونت شدند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021