فرانسه خواهان معافیت چین، هند و ژاپن از تحریم های نفتی آمریکا شد

به گفته یک منبع مطلع، وزیر دارایی فرانسه در دیدار با همتای آمریکایی خود خواهان معافیت کشورهای چین، هند و ژاپن از اجرای تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران شده است.

فرانسه خواهان معافیت چین، هند و ژاپن از تحریم های نفتی آمریکا شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک مقام فرانسوی در مصاحبه با شبکه خبری بلومبرگ اعلام نموده است برونو لومر وزیر دارایی فرانسه در دیدار با همتای آمریکایی خود استیون منوشین از وی خواسته است شرایط را برای معافیت سه کشور هند، چین و ژاپن از اجرای تحریم های نفتی یکجانبه آمریکا علیه ایران فراهم کند.

وزیر دارایی فرانسه که برای پیشبرد آنچه طرح فرانسه برای نجات برجام خوانده می گردد به آمریکا سفر نموده است، بعد از ظهر سه شنبه به وقت محلی طی پیامی در حساب رسمی خود در توئیتر، بدون اشاره مستقیم به نام ایران دیدارش با وزیر خزانه داری آمریکا را مثبت ارزیابی کرد.

ساعاتی پیش ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری در پاریس، به نتیجه رسیدن طرح دولت متبوعش برای نجات برجام را منوط به موافقت آمریکا با اعطای معافیت به مشتریان نفت ایران عنوان نموده بود.

امشب (سه شنبه شب) محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما بار دیگر تأکید کرد که اگر طرف های اروپایی برجام تا قبل از روز پنج شنبه اقدامات لازم را در راستای اجرای تعهدات برجامی خود صورت ندهند، ایران گام سوم کاهش تعهدات هسته ای خود ذیل برجام را وفق بند 36 این توافق بر خواهد داشت.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "فرانسه خواهان معافیت چین، هند و ژاپن از تحریم های نفتی آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه خواهان معافیت چین، هند و ژاپن از تحریم های نفتی آمریکا شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021