!!! با توجه به ادامه بحران ویروس کرونا و بسته بودن تمامی مرزهای مسافری، کلیه تورها و خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی کنسل می‌باشد !!!

خواهشمند است تمامی درخواستهای خود را (فقط از طریق واتس اپ بصورت فایل صوتی و یا نوشتاری) به شماره کارشناس قرارداد خود ارسال و منتظر پاسخ بمانید.

09919788893 خانم متقی 
09919788892 خانم زراسوند 
09192313064 خانم ساویس
09906102071 آقای رحمتی  
09121255526 مدیر تور: آقای پارساکیان (صرفا جهت پیام های اضطراری و عدم پاسخگویی کارشناسان از طریق واتس اپ)

جهت حفظ سلامت مسافرین و پرسنل شرکت، پذیرش حضوری با هماهنگی قبلی با مشاور گردشگری قرارداد‌ مسافرین فقط در موارد ضروری و با رعایت کلیه اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی امکان‌پذیر است.

فرانسه اسب تروای آمریکا در اتحادیه اروپا است

به گزارش آوای بورالان، یک کارشناس مسائل بین الملل با بیان این که که فرانسه در قبال جمهوری اسلامی ایران به ویژه در موضوع هسته ای کارنامه خوبی ندارد، گفت: فرانسوی ها در مسیر برجام نه فقط بلوغ سیاسی نشان ندادند، بلکه همانند یک بچه شرور با موضوع برخورد کردند و به صورت مستمر کارشکنی نموده اند.

فرانسه اسب تروای آمریکا در اتحادیه اروپا است

حسن عابدینی در گفت وگو با آوای بورالان درباره اظهارات اخیر وزیر امور خارجه فرانسه که اقدام ایران در متوقف کردن برخی از تعهدات برجامی را واکنش بد توصیف نموده و از تهران خواسته تا بلوغ سیاسی خود را نشان دهد، اظهار کرد: باید بدانند توافق نامه برجام یک توافق بین المللی بین 1+5 است که با تأیید شورای امنیت سازمان ملل در چارچوب قطعنامه 2231 عملاً به یک توافق جهانی تبدیل شده و همه کشورها وظیفه دارند به تعهداتی که در مقابل آن برعهده شان گذاشته شده عمل نمایند.

وی توضیح داد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور مسئول و کشوری که پایبند به تعهدات است، از بدو اجرای برجام تمامی سعی و کوشش خود را به کار برده تا به تمامی تکالیفی که بر عهده اش گذاشته شده عمل کند، 14 گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی که در همه آن ها تاکید شده ایران به تمامی تکالیفش عمل نموده، موید این قضیه است.

این کارشناس مسائل سیاسی همچنین گفت: اما از سوی دیگر کشورهای مقابل هم وظایفی دارند که باید به آن ها عمل نمایند، به ویژه ایالات متحده آمریکا، فرانسه و انگلیس که در زمره کشورهای دارنده امتیاز وتو هستند، اصولاً باید به این کشورها بیش از دیگر کشورها نسبت به پای بندی به حفظ و حرمت قطع نامه های شورای امنیت پایبند باشند اما می بینیم که آمریکا نه فقط پشت پا زده به قطعنامه شورای امنیت و به صورت یک جانبه و بدون استدلال منطقی از برجام خارج شده بلکه سایر کشورها را تشویق می نماید تا از برجام خارج شوند.

عابدینی اضافه نمود: بنابراین درباره آنچه وزیر خارجه فرانسه می گوید، باید به این نکته توجه کرد که فرانسه در قبال جمهوری اسلامی ایران به ویژه در موضوع هسته ای کارنامه بسیار سیاهی دارد، در سال 1354 ایران 10 درصد از سهام کارخانه غنی سازی اورودیف پاریس را خریداری کرد اما طی این سال ها نه فقط یک گرم اورانیوم غنی شده به ایران ندادند بلکه ایران را با توجه به پولی که بابت خرید سهام پرداخته بود و بهره آن با یک چالش جدی روبرو کردند.

وی یادآور شد: نکته دیگر این است که طی سال های 1382 تا 1384 سه کشور اروپایی با ایران وارد مذاکره شده و در چارچوب قراردادها یا توافق های سعد آباد تهران؛ بروکسل و پاریس یکسری تعهداتی را در قبال ایران بر عهده گرفتند اما دیدیم که به هیچ یک از این تعهدات هم وفادار نماندند.

این کارشناس مسائل بین الملل اضافه نمود: بعد از آن در دور جدید مذاکرات که در سال 92 آغاز شد، شاهد بودیم که فرانسه به عنوان پلیس بد به صورت مستمر در مسیر تحقق برجام سنگ اندازی کرد و طی این مدت هم که قرار بود تحریم ها برداشته گردد و حتی موضوع اس پی وی و بعد اینستکس مطرح شد، دیدیم که فرانسوی ها نه فقط بلوغ سیاسی نشان ندادند، بلکه همانند یک بچه شرور با موضوع برخورد کردند و به صورت مستمر اقدام به کارشکنی کردند.

عابدینی اظهار داشت: بنابراین وقتی کشوری می تواند دیگران را به خویشتنداری و بلوغ سیاسی تشویق کند که خودش به این مرحله رسیده باشد اما می بینیم که فرانسه به عنوان اسب تروای آمریکا در اتحادیه اروپا عمل می نماید و تقریباً سیاست های آمریکا را که بعد از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در چارچوب برگزیت چندان محلی از اعراب ندارد، پیش می برد.

وی تاکید نمود: خوب است وزیر خارجه فرانسه یک بار دیگر کارنامه پاریس را از ابتدای موضوع هسته ای تا الان مرور نموده و بعد قضاوت کند که خودش به این بلوغ سیاسی دست پیدا نموده است یا خیر.

این کارشناس مسائل بین الملل در ادامه اظهار کرد: باید در نظر داشت اتحادیه اروپا دست کم طی دو دهه گذشته نشان داده که از یک استقلال رأی برخوردار نیست و جایی که مخیّر باشد بین منافع آمریکا و منافع سایر کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران حتماً طرف آمریکا را خواهد گرفت.

عابدینی توضیح داد: نکته دوم این است که ما نباید تفاوت چندانی بین سیاست خارجی اتحادیه اروپا و آمریکا قائل شویم، درست است که به صورت تاکتیکی و در برخی از مواقع این ها ممکن است روی کاغذ یا در لفظ اختلاف هایی با یکدیگر داشته باشند، اما در عمل به دلیل در هم تنیدگی اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، امنیتی و دیپلماتیک دو سوی آتلانتیک اراده ای برای استقلال رأی از آمریکا در اتحادیه اروپا ندارند.

وی اضافه نمود: نکته سوم هم این است که دو کشور بزرگ اتحادیه اروپا یعنی انگلیس و فرانسه از هم پیمانان جدی آمریکا هستند، انگلیس به صورت سنتی و متأسفانه فرانسه هم بعد از روی کار آمدن دولت های 7-8 سال گذشته به ویژه بعد از ژاک شیراک استقلال رأی شان به شدت صدمه دیده، بنابراین به نظر نمی رسد که این ها به تعهداتشان وفادار بمانند، اگر این ها به تعهدات شأن وفادار می ماندند طبعاً برجام به این مرحله نمی رسید خیلی زودتر مسائل و مسائل قابل حل بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فرانسه اسب تروای آمریکا در اتحادیه اروپا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه اسب تروای آمریکا در اتحادیه اروپا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021