فرانسه از فیفا خواست ترکیه را مجازات کند

به گزارش آوای بورالان، رهبر راست افراطی فرانسه گفت: انتظار داریم فیفا ترکیه را به دلیل بی احترامی به سرود ملی فرانسه مجازات کند.

فرانسه از فیفا خواست ترکیه را مجازات کند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مارین لوپن با این ادعا که تماشاگران بازی تیم های ملی فرانسه و ترکیه که شب گذشته در استادیوم شهر قونیه در ترکیه برگزار گردید قبل از بازی و به هنگام نواخته شدن سرود ملی فرانسه با سوت کشیدن و هو کردن نسبت به ملت این کشور بی احترامی نموده اند، گفت انتظار داریم فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا فدراسیون فوتبال ترکیه را به دلیل حتک حرمت به ارزش های یک کشور جریمه کند.

وی در حساب توئیتری خود ضمن این که سوت زدن به هنگام نواخته شدن سرود ملی یک کشور را حتک حرمت به آن کشور و یک عمل شرم آور قلمداد کرد، گفت این حرکت تماشاگران ترک نیز حتک حرمت بوده و نباید بدون مجازات باقی بماند.

شب گذشته (19 خرداد) و در چارچوب بازی های مقدماتی جام ملت های اروپا، تیم های ملی فوتبال ترکیه و فرانسه در استادیوم شهر قونیه به مصاف هم رفتند که این دیدار با گل های کاآن آیحان و چنگیز اوندر با رجحان 2 بر 0 تیم ملی فوتبال ترکیه خاتمه یافت.

بدین ترتیب تیم ملی فوتبال ترکیه برای اولین بار در تاریخ خود توانست بر تیم ملی فرانسه غلبه کند.

ترکیه که در بازی های مقدماتی جام ملت های اروپا در گروه اچ با تیم های فرانسه، ایسلند، آلبانی، مولداوی و آندورا هم گروه می باشد، در خاتمه سومین دور رقابت ها با 3 برد و 9 امتیاز در صدر جدول قرار داشته و تیم های فرانسه و ایسلند هر کدام با 6 امتیاز در رده های بعدی قرار دارند.

بازی بعدی تیم ملی ترکیه روز 21 خرداد با تیم ملی ایسلند خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "فرانسه از فیفا خواست ترکیه را مجازات کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه از فیفا خواست ترکیه را مجازات کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021