فرار غول های تکنولوژی از چین

به گزارش آوای بورالان، به نظر می رسد که علاوه بر اپل، بسیاری دیگر از غول های تکنولوژی به دنبال خروج از چین برای فراوری محصولات و سخت افزار های فراوریی خود هستند.

فرار غول های تکنولوژی از چین

به گزارش ایسنا، با تشدید تنش های سیاسی و بالا دریافت تب جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکا، شرکت اپل تصمیم گرفت که به منظور فراوری بخش عظیمی از سخت افزار های خود از چین خارج گردد.

حالا این طور که در گزارش های منتشر شده در رسانه های مختلف به نظر می رسد، سایر غول های تکنولوژی همچون مایکروسافت، گوگل، آمازون و اچ پی نیز در حال برنامه ریزی برای خروج خط فراوری خود از این کشور پهناور شرق آسیایی هستند تا از پرداخت تعرفه های گزاف و سنگین و همچنین تحریم و محدودیت های وضع شده از سوی دولت ترامپ مصون بمانند.

در کنار شرکت های مذکور، غول های تکنولوژی دیگری همچون سونی، دل و نینتندو نیز به نظر می رسد که با هدف و دلایلی مشابه به دنبال خروج خط فراوری خود از چین هستند.

کارشناسان و تحلیلگران بر این باورند که بالا رفتن قیمت فراوری در چین باعث کاهش تقاضای خرید در دنیا شده است و همین امر موجب شده است این شرکت ها خسارات و ضرر و زیان های اقتصادی فراوانی را متحمل شوند؛ بنابراین با اینکه انتقال خط فراوری و کارخانه های آن ها به سایر کشور ها می تواند بسیار گران تمام گردد، اما با این حال بر ماندن و فراوری در چین ارجحیت خواهد داشت.

به عقیده آنها، این شرکت ها خط فراوری محصولات و سخت افزار های خود را به کشور های ارزان قیمت جنوب شرق آسیا همچون تایلند، تایوان، ویتنام، اندونزی و فیلیپین منتقل خواهند کرد.

بر اساس گزارش وب سایت New Electronics، این در حالیست که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان برگزاری نشست گروه بیست کشور صنعتی دنیا موسوم به G20، ممنوعیت فعالیت شرکت چینی هواوی و محدودیت شرکت های آمریکای برای همکاری با آن را برداشت.

حال به گفته تحلیلگران، این مساله از طرفی موجب افزایش امیدواری به انتها تنش های سیاسی و تجاری چین و آمریکا و آتش بس میان این دو کشور شده و از طرفی دیگر نیز باعث شده آن ها نتوانند تصمیم درستی بگیرند و در خروج از چین تعلل ورزند.

منبع: انتخاب

به "فرار غول های تکنولوژی از چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرار غول های تکنولوژی از چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021