!!! با توجه به ادامه بحران ویروس کرونا و بسته بودن تمامی مرزهای مسافری، کلیه تورها و خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی کنسل می‌باشد !!!

خواهشمند است تمامی درخواستهای خود را (فقط از طریق واتس اپ بصورت فایل صوتی و یا نوشتاری) به شماره کارشناس قرارداد خود ارسال و منتظر پاسخ بمانید.

09919788893 خانم متقی 
09919788892 خانم زراسوند 
09192313064 خانم ساویس
09906102071 آقای رحمتی  
09121255526 مدیر تور: آقای پارساکیان (صرفا جهت پیام های اضطراری و عدم پاسخگویی کارشناسان از طریق واتس اپ)

جهت حفظ سلامت مسافرین و پرسنل شرکت، پذیرش حضوری با هماهنگی قبلی با مشاور گردشگری قرارداد‌ مسافرین فقط در موارد ضروری و با رعایت کلیه اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی امکان‌پذیر است.

یک غار آهکی در آذربایجان غربی کشف شد

به گزارش آوای بورالان، در طی عملیات حفاری‌های طرح انتقال گاز ایران به ترکیه یک غار آهکی نزدیک روستای رحیم‌ خان واقع در جنوب استان آذربایجان غربی کشف شد.

یک غار آهکی در آذربایجان غربی کشف شد

طبق اعلام مسئول نمایندگی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بوکان غاری آهکی در نزدیکی روستای رحیم خان از توابع بخش سیمینه این شهرستان و در مسیر حفاری طرح خط انتقال گاز ایران به ترکیه کشف شد.

اسعد جمیانی درباره کشف این غار گفت:

این اثر طبیعی با 315 مترمربع مساحت در عمق 5 متری زمین قرار دارد و توسط شرکت مجری طرح در جریان حفاری کشف شده است و می‌تواند به عنوان یک مرکز گردشگری مورد استفاده قرار بگیرد.

بنا به گفته این مقام مسئول اهالی محل اداره میراث فرهنگی را در جریان این کشف قرار داده‌اند و با توجه به حساسیت موضوع کارشناسان مربوطه از محل بازدید کرده‌اند.

وی در ادامه سخنانش افزود:

این غار فاقد هرگونه اثر تاریخی و باستانی است و کلیه حفره‌های آبی آن در طول زمان خشک شده‌اند. البته با توجه به حساسیت اهالی روستا در خصوص حفظ این غار، صورت جلسه‌ای توسط دهیار و اعضای شورای اسلامی روستا در محل مورد نظر با پیمانکار شرکت گاز منعقد شد و بر اساس آن پیمانکار متعهد شد که مسیر خط لوله را به فاصله 10 متری دهنه غار تغییر دهد.

گفتنی است غار‌های آذربایجان غربی از جاذبه‌های طبیعی گردشگری این استان پهناور و کوهستانی محسوب می‌شوند و همه ساله گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به خود جذب می‌کنند.

به "یک غار آهکی در آذربایجان غربی کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک غار آهکی در آذربایجان غربی کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021