ساخت تونل و چاه آبی جدید در ونکوور کانادا برای تامین آب آشامیدنی

به گزارش آوای بورالان، داشتن منابع آب لازم برای شهروندان از دغدغه های دولتمردان کشورها است، که در تناسب با دسترسپذیری این منابع عملیات مختلفی را برای این تامین نیاز، به اجرا میگذراند به تازگی طرحی برای تاسیس تونل آبی دوم ونکوور کانادا در حال اجرایی شدن است.

ساخت تونل و چاه آبی جدید در ونکوور کانادا برای تامین آب آشامیدنی

تامین آب آشامیدنی و انتقال آن به مناطق مختلف در همه جهان موضوع مهمی تلقی می‌شود و هر کشوری تلاش می‌کند تا راه حلی مناسب برای رفع این مشکل بیندیشد.

مرحله پیش‌ساخت تونلی به عرض پنج متر و ارزشی بالغ بر 430 میلیون دلار در منطقه مترو ونکوور (Metro Vancouver)، با عنوان دومین تونل آبی کم عرض، آغاز کرده است. هدف از این کار، تامین آب آشامیدنی منطقه لاور مین لند (Lower Mainland) است.

دارل موساتو، رئیس کمیته خدمات آب و برق «مترو ونکوور» و شهردار شهر ونکوور شمالی کانادا می‌گوید:

این کار، یک پروژه لوله‌کشی بسیار عظیم و سنگین است.

تونل جدید جایگزین دو تونل بزرگ‌تری می‌شوند که در سال‌های 1948 و 1978 نصب شده بودند و هر دوی آن‌ها اکنون در معرض تخریب ناشی از حتی یک زلزله متوسط قرار دارند. این واقعه منجر به قطع آب شیرین شهرهای برنابی (Burnaby)، نیو وست مینیستر (New Westminster) و سوری (Surrey) خواهد شد.

موساتو می‌گوید:

استانداردهای لرزه‌ای که امروزه به آن‌ها قائل هستیم در زمان ساخت آن تونل‌ها رعایت نشده‌اند.

مترو ونکوور

از ابتدای سال جاری، کارگران شروع به حفاری یک گودال 68 متری در محوطه کارگاه در جاده هاربر در ماپل وود (Maplewood) کرده‌اند. در پایین این گودال، آن‌ها از یک ماشین حفر تونل برای گذر از خاک‌ها و سنگ‌های رسوبی 1.1 کیلومتری در بخش زیرین ورودی استفاده می‌کنند و به سمت شرق پیش خواهند رفت. سپس، در سمت بورنابی (Burnaby)، به اندازه 108 متر به سمت بالا رفته و از میان سنگ‌ها حفاری خواهند کرد تا مستقیم به پارک مونتروس برسند.

ماساتو می‌گوید:

این تونل در سطحی بسیار پایین‌تر از سطح عبور جریان آب حفر خواهد شد. عمق آن به قدری خواهد بود که اگر شما قصد حفاری در زمین را داشته باشید، به هیچ‌وجه به آن نزدیک نخواهید شد.

دومین تونل کم عرض، در عمیق‌ترین بخش خود، تقریبا 24 متر با سطح زمین فاصله خواهد داشت.

برای این کار نیاز به چند مجوز شهری است و در مورد مسائلی مانند طرح انتقال و جابجایی 60,000 متر مکعب سنگ و خاک، از مردم نظرسنجی خواهد شد. شاید این مواد را به سایت دفع دارای مجوزی در فریزر ولی (Fraser Valley) بفرستند.

ماساتو می‌گوید:

آن‌ها واقعا امیدوار هستند که این کار تاثیر بسیار کمی روی جامعه بگذارد.

طرح دومین تونل کم عرض در سال 2005 مطرح شد، اما برنامه‌ریزی دقیق آن تا سال 2015 به طول انجامید و گفته می‌شود که عملیات ساخت آن تا سال 2022 ادامه داشته باشد.

به تازگی، مترو ونکوور تونل مشابهی را زیر رودخانه فریزر و در راستای پل پورت مان ساخته است و پروژه دیگری هم در دست اقدام دارد که هدف از اجرای آن، جایگزینی لوله‌های آب استنلی پارک است.

به "ساخت تونل و چاه آبی جدید در ونکوور کانادا برای تامین آب آشامیدنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت تونل و چاه آبی جدید در ونکوور کانادا برای تامین آب آشامیدنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021