عملکرد بی شرمانه رئیس کمیسیون ملی تجاری آمریکا در تهمت به چین

به گزارش خبرنگاران به نقل از رادیو بین المللی چین، گزارش اخیر رسانه های آمریکا از جمله CNN، با افشاگری یک پژوهشگر استرالیایی، پیتر ناوارو مجبور به اعتراف شد که وی در چندین کتاب تالیف خود از جمله مرگ به دست چین، از سخنان یک اقتصاددان بسیار متخاصم در برابر چین به نام رون وارا (Ron Vara) استناد نموده که اصلا وجود خارجی ندارد و نام این شخص تنها از تلفظ نام خودش ساخته شده تا به این وسیله بتواند نظراتش را بیان کند.

عملکرد بی شرمانه رئیس کمیسیون ملی تجاری آمریکا در تهمت به چین

وی همچنین در این باره توجیه کرد: در نهایت یکی این شوخی های پنهانی را کشف کرد.

در مقاله یاد شده آمده است: آن چه مایه تعجب و غیر قابل درک است، این است که پس از افشاگری دروغ پیتر ناوارو، این مشاور ارشد رییس جمهوری آمریکا در امور چین که خود را یک کارشناس و پژوهشگر مدعی می داند، به هیچ وجه احساس شرم ننموده و تنها دروغ خود را یک شوخی پنهانی در چند سال گذشته توجیه نموده که این اقدامی پست و بی شرمانه است.

در این مقاله تاکید شده است که یکی از علل اصلی فعال بودن پیتر ناوارو در محافل سیاسی آمریکا با دروغ پردازی های احمقانه، وجود فعال اندیشه جنگ سرد و ایده مجموع صفر در آمریکاست.

بسیاری سیاستمداران فرصت طلب با استفاده از همین نکته، با گستاخی و دیوانگی به تبلیغ تهدید چین پرداخته و واقعیات را وارونه نشان می دهند. عملکرد این سیاست بازان آمریکایی نه تنها به رفاه مردم چین و آمریکا آسیب رسانده، بلکه میدانی آزاد برای عمل معدودی از فرصت طلبان سیاسی خبیث ایجاد نموده که هیچ خط قرمزی ندارند. ضمن این که این گونه عملنمودها با روند بزرگ صلح و توسعه دنیا مغایرت دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "عملکرد بی شرمانه رئیس کمیسیون ملی تجاری آمریکا در تهمت به چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد بی شرمانه رئیس کمیسیون ملی تجاری آمریکا در تهمت به چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021