عجیب مثل ویتنام: بدون لژیونر، به امید قهرمانی!

ویتنام تیم عجیب و غریبی است. حریف ایران، نه لژیونر دارد و نه بازیکنی مشهور. 7 بازیکن این تیم در باشگاه هانوی عضویت دارند و میانگین سنی آن ها هم 23 سال و 2 ماه است.

عجیب مثل ویتنام: بدون لژیونر، به امید قهرمانی!

ویتنام لژیونر ندارد

ویتنام یکی از حریفان تیم ملی در مرحله گروهی جام ملت های آسیاست. تیمی ناشناخته با بازیکنانی که همه آن ها در لیگ ویتنام بازی می نمایند. ویتنام شاید یکی از معدود تیم های حاضر در جام ملت های آسیا باشد که لژیونری ندارد و فقط با اتکاء به بازیکنان داخلی در رقابت ها حضور پیدا می نماید.

سرمربیگری ویتنام بر عهده هانگ سئو پارک است. یک مربی ناشناخته در تیمی نه چندان قدرتمند. ویتنام با مربیگری یک مربی اهل کره جنوبی و 59 ساله در جام ملت ها حاضر گردیده است. هانگ سئو با سابقه مربیگری در جونام دراگون و سانگ جیو، از 14 نوامبر به طور همزمان راهنمایی تیم ملی و تیم زیر 23 ساله های ویتنام را بر عهده دارد.

اما چند نکته جالب درباره تیم ملی ویتنام: در لیست 23 نفره این تیم، نام 7 بازیکن از باشگاه هانوی به چشم می خورد. ترونگ تران، دوی مان دو، وان هائو دوآن، کوانگ های، هوی فام، هونگ دونگ دو، ون انگوین 7 بازیکنی هستند که در باشگاه هانوی عضویت دارند. باشگاهی که قدرتمندترین تیم لیگ ویتنام است که عناوین قهرمانی متعددی را به دست آورده است. ---

میانگین سنی ویتنام، 23 سال و 2 ماه است. یعنی هانگ سئو پارک ترکیبی از بازیکنان جوان را به جام ملت های آسیا می آورد. بازیکنانی که نخستین تجربه حضور در تورنمنتی مهم را پشت سر می گذارند. تنها بازیکن بالای 30 سال و البته مسن ترین مهره ویتنام، آنه انگوین 33 ساله است. مهاجمی که عضو باشگاه بینه دونگ است و فصل قبل با 17 گل زده عنوان آقای گلی لیگ ویتنام را تصاحب کرد. در تیم ملی ویتنام، یک بازیکن از لیگ دسته دو این کشور حضور دارد. بازیکنی به نام تن دونگ بوی که 23 ساله است و عضو باشگاه ویتل.

ویتنام در 5 بازی اخیر خود، 3 پیروزی و 2 تساوی به دست آورده. ابتدا دو برد 2 بر یک مقابل فیلیپین و سپس تساوی 2 بر 2 برابر مالزی و البته برد یک بر صفر مقابل همین مالزی. آخرین بازی تدارکاتی ویتنام هم مقابل کره شمالی برگزار گردید که با تساوی یک بر یک به خاتمه رسید. ---

این تیم امیدوار است در جام ملت های آسیا شگفتی بسازد و از گروه مقدماتی به مرحله حذفی صعود کند. شاید به همین دلیل هم هست که سرمربی ویتنام، هدفی چون قهرمانی را برای این تیم ترسیم نموده است!

منبع: ایران ورزشی

به "عجیب مثل ویتنام: بدون لژیونر، به امید قهرمانی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب مثل ویتنام: بدون لژیونر، به امید قهرمانی!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021