ضمن تبریک فرارسیدن ایام نوروز 98، به اطلاع می‌رساند، آوای بورالان  از روز شنبه سوم تا یکشنبه یازدهم فروردین بجز جمعه نهم از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر باز و پاسخگوی مسافرین عزیز می‌باشد.

ضرورت همکاری ایران وارمنستان برای سرمایه گذاری درمناطق ارس ومغری

هادی قوامی در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه دیپلماسی اقتصادی در شرایط فعلی به خصوص با کشورهای همسایه بسیار حائزاهمیت است، گفت: با شناسایی ظرفیت های اقتصادی کشورهای همسایه می توانیم در جهت اعتلای اقتصادی کشورمان گام برداریم.

ضرورت همکاری ایران وارمنستان برای سرمایه گذاری درمناطق ارس ومغری

وی ادامه داد: برای مثال ارمنستان کشوری است که به علت همجواری و ارتباط دیرینه با ایران، باید مورد توجه جدی قرار گیرد و شناخت مناسب بین دو طرف، به تقویت روابط اقتصادی سریع تر کمک می نماید.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به مراودات تجاری بین ایران و ارمنستان، توضیح داد: در حال حاضر گاز ایران با برق ارمنستان تهاتر می گردد و با گسترش همکاری ها در زمینه سوخت می توانیم بسیاری از مشکلات زمان تحریم را پشت سر بگذاریم.

قوامی با تاکید بر ضرورت همکاری ایران و ارمنستان برای سرمایه گذاری در مناطق آزاد ارس و مغری، توضیح داد: اگر بتوانیم در مناطق آزاد ارس یا مغری پالایشگاهی 200 هزار بشکه ای ایجاد کنیم، درآمد زیادی عاید کشور می گردد که می تواند در شرایط تحریم فرصت خوبی برای کشور باشد.

وی با بیان اینکه در صنایع دیگر چون هواپیما هم باید با تقویت دیپلماسی اقتصادی از ظرفیت کشورهای منطقه استفاده کنیم، اضافه نمود: مشابه پروژه های مذکور با ارمنستان را می توان با دیگر کشورهای همسایه عملیاتی کرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در انتها اعلام کرد: تقویت دیپلماسی اقتصادی به تنوع سازی و ایجاد ارزش اضافه نموده برای درآمدهای کشور کمک می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ضرورت همکاری ایران وارمنستان برای سرمایه گذاری درمناطق ارس ومغری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با ضرورت همکاری ایران وارمنستان برای سرمایه گذاری درمناطق ارس ومغری

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021