شهر باستانی Matera در جنوب ایتالیا

به گزارش آوای بورالان، شهر Matera در منطقه Basilicata ایتالیا قرار گرفته است. این شهر در جنوب ایتالیا و بر روی یک دره عمیق ساخته شده است. محل قرارگیری شهر، مناظر زیبایی به وجود آورده و بر معماری شهر تاثیری عمیق داشته است. این منطقه از دوران پارینه‌سنگی سکونت‌گاه انسان بوده است. Matera توسط رومی‌ها و در قرن سوم قبل از میلاد شکل گرفته است. این شهر به خاطر خانه‌های غاری‌اش مشهور است.

شهر باستانی Matera در جنوب ایتالیا

Sassi di Matera شهری باستانی متشکل از خانه‌هایی است که درون صخره‌های کوهستان ساخته شده‌اند. مردم تا دهه 1950 در این غارها زندگی می‌کردند، ولی به دلیل بازسازی‌ها و ترمیم‌ها جابه‌جا شدند. امروزه این غارها را تعدادی رستوران و هتل پر کرده‌اند.

این شهر قدیمی از 9000 سال پیش تاکنون دارای سکنه بوده است. ترکیب تاریخ باستان و سبک زندگی مدرن، این شهر را به یکی از جذاب‌ترین مقصدهای تعطیلات برای مسافران تور ایتالیا تبدیل کرده است. تابستان‌های Matera داغ و زمستان‌هایش معتدل هستند. شما می‌توانید از Bari با قطارهایی که مرتبا در این مسیر تردد می‌کنند و طی 1.5 ساعت به این شهر برسید. اگر به این شهر رفتید، حتما از کلیساها و خانه‌های ساخته شده درون صخره‌ها دیدن کنید. اگر به دنبال یک چیز متفاوت هستید، در اقامتگاه لوکس Sant'Angelo که اتاق‌هایش غار هستند اقامت کنید.

منبع: placestoseeinyourlifetime.com

به "شهر باستانی Matera در جنوب ایتالیا" امتیاز دهید

1 کاربر به "شهر باستانی Matera در جنوب ایتالیا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر باستانی Matera در جنوب ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021