شش جایزه برترین های سینمای اسپانیایی زبان برای رما

فیلم سینمایی رما به کارگردانی آلفونسو کوارون با بردن شش جایزه پیروز مطلق ششمین دوره مراسم اهدای جوایز پلاتینو در کشورهای اسپانیایی زبان منطقه آمریکا شد.

شش جایزه برترین های سینمای اسپانیایی زبان برای رما

به گزارش خبرنگاران به نقل از ورایتی، مراسم سالانه معرفی برترین های سینمای ایبروآمریکایی در منطقه ساحلی و گردشگری ریبرا مایا در مکزیک برگزار گردید و رما پنج جایزه اصلی از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردان را از آن خود کرد. بهترین فیلمنامه، بهترین فیلمبرداری، بهترین صدا و فیلم برگزیده تماشاگران دیگر جایزه های این فیلم تحسین شده در ششمین دوره مراسم اهدای جوایز پلاتینو بود.

رما سال گذشته نخستین بار در جشنواره ونیز به نمایش درآمد و جایزه شیر طلایی بهترین فیلم را برد. بعد به نمایندگی از سینمای مکزیک به آموزشگاه اسکار معرفی و موفق شد نخستین و تنها جایزه اسکار بهترین فیلم بین المللی (بهترین فیلم خارجی زبان) را برای مکزیکی ها به ارمغان بیاورد. رما همچنین در بخش های بهترین کارگردان و بهترین فیلمبرداری هم جایزه اسکار را نصیب کوارون کرد.

ناکامی های رما هم مربوط به رشته های تدوین، طراحی هنری و بازیگری زن بود؛ جایی که دو ستاره آن یعنی یالیستا آپاریسیو و مارینا دی تاوریرا جایزه بهترین بازیگر زن را به آنا برون از پاراگوئه برای بازی در درام وارث ها واگذار کردند. جایزه بهترین بازیگر مرد به آنتونیو دلاتوره از اسپانیا برای بازی در قلمرو رسید و جایزه بهترین موسیقی متن به یولی از کوبا اهدا شد.

به "شش جایزه برترین های سینمای اسپانیایی زبان برای رما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شش جایزه برترین های سینمای اسپانیایی زبان برای رما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021