!!! با توجه به ادامه بحران ویروس کرونا و بسته بودن تمامی مرزهای مسافری، کلیه تورها و خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی کنسل می‌باشد !!!

خواهشمند است تمامی درخواستهای خود را (فقط از طریق واتس اپ بصورت فایل صوتی و یا نوشتاری) به شماره کارشناس قرارداد خود ارسال و منتظر پاسخ بمانید.

09919788893 خانم متقی 
09919788892 خانم زراسوند 
09192313064 خانم ساویس
09906102071 آقای رحمتی  
09121255526 مدیر تور: آقای پارساکیان (صرفا جهت پیام های اضطراری و عدم پاسخگویی کارشناسان از طریق واتس اپ)

جهت حفظ سلامت مسافرین و پرسنل شرکت، پذیرش حضوری با هماهنگی قبلی با مشاور گردشگری قرارداد‌ مسافرین فقط در موارد ضروری و با رعایت کلیه اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی امکان‌پذیر است.

شایگو: دلیل اصلی خروج آمریکا از پیمان موشکی، بازدارندگی روسیه و چین بود

به گزارش آوای بورالان، وزیر دفاع روسیه با اشاره به اینکه دلیل واقعی خروج آمریکا از پیمان موشکی، بازارندگی مسکو و پکن بود، گفت: استقرار موشک های آمریکایی در اروپا و آسیا، منجر به مسابقه تسلیحاتی و افزایش امکان بروز درگیری های نظامی می گردد.

شایگو: دلیل اصلی خروج آمریکا از پیمان موشکی، بازدارندگی روسیه و چین بود

به گزارش گروه بین الملل آوای بورالان به نقل از خبرگزاری نووستی، سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه امروز (دوشنبه) در یک نشست امنیتی در پکن گفت که کوشش برای بازدارندگی روسیه و چین، دلیل واقعی خروج آمریکا از پیمان مربوط به نابودی موشک های دارای برد متوسط و کوتاه تر است. وی گفت: ما بر این عقیده هستیم که دلیل واقعی خروج یک جانبه واشنگتن از این پیمان، تنها بازدارندگی مسکو و پکن بود. این توافقنامه محدودیتهایی برای آمریکا در شرایط افزایش رشد نظامی و مالی چین، احیای توان بالقوه دفاعی روسیه و گسترش همکاری های نظامی فنی بین این دو کشور بوجود آورده بود.

به گفته وی، آمریکایی ها با متهم کردن روسیه به نقض پیمان موشکی باعث از بین رفتن این توافقنامه شد، در حالیکه آنها ساخت هواپیماهای بدون خلبان تهاجمی، استفاده از انواع موشک های کروز و بالستیک دارای برد متوسط و استقرار سامانه های پرتاب آنها در اروپا خود را شروع نموده بودند و این واقعیت که تنها 16 روز پس از اعلام لغو این پیمان، آزمایش موشک های کروز استقرار زمینی که اهدافی در فاصله بیش از 500 کیلومتری را هدف قرار داد، این مسئله را ثابت می نماید.

نگرانی مسکو از امکان استقرار موشک های ممنوعه در مناطق مختلف دنیا

سرگئی شایگو تاکید نمود که در عرصه کنترل تسلیحات، سیستم چند سطحی امنیتی در حال از بین رفتن است که بطور قابل توجهی ثبات و توازن نیروها در دنیا را تامین می کرد. خودداری آمریکا از تصویب پیمان مربوط به منع جامع آزمایشات هسته ای و خروج یک جانبه آنها از توافق مربوط به محدود سازی سیستم های دفاع ضد موشکی و پیمان نابودی موشک های برد متوسط و کوتاه تر، نتیجه این مسئله است.

وزیر دفاع روسیه یادآور شد: احتمال اینکه ایالات متحده موشک هایی که تا پیش از این در چارچوب پیمان نابودی موشک های برد متوسط و کوتاهتر ممنوع بود را در خاک اروپا و منطقه آسیا و اقیانوس آرام مستقر کند، وجود دارد. چنین تصمیم گیری بدون تردید منجر به مسابقه تسلیحاتی، افزایش توان بالقوه درگیری های نظامی و بالا رفتن احتمال حوادث غیرمنتظره در این رابطه خواهد شد.

وی اضافه نمود: کشورهایی که با استقرار چنین موشک هایی در خاکشان موافقت می نمایند، خود را اسیر سیاست های آمریکا می نمایند و روسیه به شدت مخالف چنین سناریویی است. ما آمادگی داریم تا برای حفظ ثبات منطقه ای، توسعه اقدامات اعتماد برانگیز و همکاری در جهت منافع متقابل، مصاحبه کنیم.

هشدار درباره مهاجرت معکوس تروریست ها در نتیجه عملیات ترکیه در شمال سوریه

وزیر دفاع روسیه در بخش دیگری از سخنرانی خود نسبت به افزایش خطر مهاجرت معکوس تروریست ها از سوریه به خاطر عملیات نظامی ترکیه در مناطق شمال شرقی این کشور هشدار داد.

شایگو گفت: در نتیجه اقدامات ارتش ترکیه در خاک سوریه، هشت اردوگاه پناهجویان که اکثر آنها از خانواده های تروریست های داعشی هستند و دوازده زندان تروریست های خارجی در این منطقه بدون محافظ رها شده اند.این مسئله می تواند منجر به افزایش مهاجرت اصطلاح معکوس تروریست ها از سوریه به کشورهای اصلی خود گردد.

به گفته وی، لازم است تا کوشش همه جامعه بین الملل برای مقابله با نفوذ تروریست ها و گسترش ایدئولوژی و تبلیغات آنها، با یکدیگر هماهنگ و متحد گردد. وزارت دفاع روسیه در این زمینه تجربه بسیار زیادی دارد و آمادگی دارد تا این مسئله را در اختیار کشورهای منطقه آسیا و اقیانوس آرام قرار دهد.

وزیر دفاع روسیه یادآور شد: داعش پس از شکست در سوریه، فعالیت خود در کشورهای جنوب شرق آسیا را گسترش داده و رهبران آنها ادعا نموده اند که اندونزی، مالزی، سنگاپور فیلیپین و بخشی از تایلند، می توانند قلمرو خلافت آنها باشند.

شایگو اضافه نمود: تروریست هایی که در سوریه می جنگیدند در حال بازگشت به سرزمین های اصلی خود هستند و ممکن است به عنوان تیم پیشرو در این زمینه فعالیت نمایند. این درحالی است که چند سال قبل تصور نمی شد که داعش بتواند تهدیدی جدی برای کشورهای آسیا و اقیانوس آرام باشد.

کوشش آمریکا برای تقسیم بندی مصنوعی در منطقه آسیا و اقیانوس آرام

وزیر دفاع روسیه تاکید نمود: امنیت در منطقه آسیا و اقیانوس آرام باید تنها با با در نظر دریافت منافع کشورهای منطقه تامین گردد. ما معتقدیم که گسترش مصنوعی عرصه همکاری های امنیتی به اصطلاح هند-اقیانوس آرام با هدف ایجاد خطوط تقسیم جدید در منطقه و در مقابل یکدیگر قرار دادن کشورهای این منطقه و در نهایت بازدارندگی توسعه این منطقه صورت می گیرد. چنین روشهایی پیش از این در اروپا، آفریقا و منطقه خاورمیانه نیز به کار گرفته شده و عواقب منفی آن دیگر تعیین شده است.

سرگئی شایگو معتقد است، امروزه خطرناک ترین پدیده در عرصه امنیت بین المللی، جذب کشورها به مسابقه تسلیحاتی به وسیله استقرار تسلیحات بی ثبات نماینده، نظامی شدن فضا و انتقال مبارزه به عرصه سایبری است.

وزیر دفاع همچنین تاکید نمود که همکاری های نظامی روسیه و چین زنجیره مهمی در روابط دو کشور بشمار می رود و مشارکت راهبردی بین دو کشور وارد یک مرحله جدید توسعه شده است. به گفته وی، روسیه و چین سالانه مانورهای نظامی مشارکت دریایی را انجام می دهند که این امکان را به نظامیان دو کشور می دهد تا تجارب خود در عرصه نظامی را مبادله نموده و اقدامات نظامی برای مقابله با تهدیدات مشترک را برنامه ریزی و پیاده نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شایگو: دلیل اصلی خروج آمریکا از پیمان موشکی، بازدارندگی روسیه و چین بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شایگو: دلیل اصلی خروج آمریکا از پیمان موشکی، بازدارندگی روسیه و چین بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021