با توجه به ادامه بحران ویروس کرونا و بسته شدن بیشتر مرزها، تمامی تورها و خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی کنسل می‌باشد.

شماره‌های تماس صرفا جهت تماس برای پیگیری قراردادهای در جریان می‌باشد:

09919788893 خانم متقی (کارشناس فروش تور) (فقط واتس اپ)

09919788892 خانم زراسوند (کارشناس فروش تور) (فقط واتس اپ)

09192313064 خانم ساویس (کارشناس فروش تور) (فقط واتس اپ)

09906102071 آقای رحمتی (کارشناس فروش تور)

09121255526 آقای پارساکیان (مدیر تور) (فقط جهت تماسهای اضطراری)

سینمای چین و زیان یک میلیارد دلاری ویروس کرونا

سینمای چین به عنوان دومین بازار بزرگ سینمایی دنیا حداقل 10 درصد از فروش سالانه خود را به سبب شیوع ویروس کرونا از دست داده است.

سینمای چین و زیان یک میلیارد دلاری ویروس کرونا

به گزارش خبرنگاران، ایسنا به نقل از فوربس نوشت: چینی ها که در چند سال اخیر کوشش های فراوانی برای غلبه بر هالیوود و رسیدن به صدر بزرگترین بازار سینمایی دنیا انجام داده بودند فعلا باید از رویای خود دست بردارند چرا که سینمای چین پس شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بیش از 70 هزار سالن سینمایی تا به امروز حداقل با ضرر یک میلیارد دلاری روبرو شده است.

خبرهای شیوع ویروس کرونا سال جاری همزمان با شروع سال نوی چینی و پرسودترین بازه زمانی گیشه سینمای چین منتشر شد و سینمای چین را که پس از هالیوود بزرگترین بازار سینمایی دنیا است و سال گذشته با فروش 9.2 میلیارد دلاری، 33 درصد از فروش دنیای سینما را به خود اختصاص داده را با بحرانی جدی و زیانی بین یک تا دو میلیارد دلار همراه نموده است.

زیان تخمین زده شده بر اساس کاهش فروش بلیت در سینمای چین 10 درصد از فروش سالانه سینماهای این کشور را به خود اختصاص می دهد. حتی در صورت کنترل ویروس کرونا بازگرداندن اعتماد عموم برای رفتن به سینما در میان چینی زمان بر خواهد بود و سینمای چین گیشه بیشتری را نیز از دست خواهد داد.

سهام کمپانی بزرگ واندا فیلم که متعلق به وانگ جیانلین میلیاردر چینی است از تاریخ 17 ژانویه تا به امروز 25 درصد نزول داشته و کمپانی ایمکس چین و بیجینگ اِنلایت مدیا نیز به ترتیب با افت 21 درصدی و 17 درصدی سهام خود رو به رو شده اند.

سینمای چین پیش از این از حیث شمار سالن های سینما از آمریکا پیشی گرفته بود و پیش بینی می شد سال جاری به سلطه دیرینه هالیوود به عنوان بزرگترین بازار سینمایی دنیا از حیث فروش نیز خاتمه دهد.

ویروس کرونا حضور بین المللی سینمای چین در جشنواره های خارجی را نیز تحت تاثیر قرار داده است و سینماگران و سرمایه گذاران چینی فرصت حضور در هفتادمین جشنواره فیلم برلین و بازار فیلم اروپا (EFM) را از دست داده اند.

منبع: همشهری آنلاین

به "سینمای چین و زیان یک میلیارد دلاری ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سینمای چین و زیان یک میلیارد دلاری ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021