سومین درخواست اسپانیا از بلژیک برای بازداشت پیگدمون

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دیوان عالی اسپانیا از بلژیک درخواست کرد تا کارلوس پیگدمون رهبر پیشین استقلال طلبان کاتالونیا را در این کشور بازداشت نمایند.

سومین درخواست اسپانیا از بلژیک برای بازداشت پیگدمون

بر اساس اعلام سخنگوی دادستان بروکسل، این سومین باری است که اسپانیا برای کارلوس پیگدمون درخواست بازداشت صادر نموده است.

به گزارش رویترز این درخواست بازداشت به زبان اسپانیایی برای بلژیک فرستاده شده است؛ در صورتیکه بر اساس قوانین، این دست از مدارک باید به یکی از زبان های رسمی بلژیک یعنی فرانسه، آلمانی و یا هلندی تنظیم شده باشد.

سخنگوی دادستان بروکسل در این باره اضافه نمود: اسپانیا هفته آینده، درخواست بازداشت جدیدی را به یکی از زبان های رسمی بلژیک تنظیم و ارسال خواهد نمود.

دادستانی بروکسل در این خصوص تاکید نمود: با توجه به پیچیدگی پرونده و 2 حکم بازداشت اروپایی که قبلاً علیه پیگدمون ارسال شده است، این پرونده احتیاج به آنالیز کامل و دقیق قضایی دارد.

این در حالیست که اخیراً دیوان عالی اسپانیا 9 نفر از 12 رهبر جدایی طلب کاتالونیا را به دلیل کوشش برای برگزاری همه پرسی غیرقانونی برای استقلال کاتالونیا به 9 تا 13 سال زندان محکوم نموده بود.

لازم به ذکر است، دادگاه عالی اسپانیا اوریول یونکراس را که از ژانویه 2016 تا اکتبر 2017 معاون رهبر کاتالونیا بود را به 13 سال زندان محکوم کرد.

یونکراس از جمله افراد تاثیرگذار در همه پرسی استقلال کاتالونیا در سال 2017 بود.

همه پرسی استقلال کاتولونیا در اکتبر سال 2017 در حالی برگزار گردید که دادگاه قانون اساسی اسپانیا این فرایند را رد نموده بود؛ با این وجود 43 درصد از کاتالونها پای صندوق های رای رفتند و نتیجه این شد که 90 درصد از شرکت کنندگان در همه پرسی رأی به جدایی کاتالونیا از اسپانیا دادند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سومین درخواست اسپانیا از بلژیک برای بازداشت پیگدمون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومین درخواست اسپانیا از بلژیک برای بازداشت پیگدمون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021