سوئیس هم به راه ابریشم چین ملحق می گردد

به گزارش آوای بورالان، پکن- خبرنگاران- به رغم مخالفت های آمریکا شمار بیشتری از کشورهای اروپایی علاقه مند به امضای توافقنامه راه ابریشم نوین با چین هستند و سوئیس پس از ایتالیا برای الحاق به این برنامه اعلام آمادگی نموده است.

سوئیس هم به راه ابریشم چین ملحق می گردد

به گزارش آوای بورالان روزنامه اس سی هنگ کنگ روز جمعه نوشت، ایتالیا با نادیده دریافت مخالفت های آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی یادداشت تفاهم الحاق به این برنامه را امسال میلادی امضا کرد و حالا نوبت به سوئیس رسیده است و این کشور امضای این سند را برای رشد اقتصادی موثر می داند.

سوییس اعلام نموده است اگر کشوری بخواهد از رشد اقتصادی حمایت کند باید برنامه های مختلفی داشته باشد و امضای این توافقنامه با چین برای همین منظور است.

این خبر در شرایطی اعلام می گردد شهر پکن پایتخت چین خود را برای برگزاری دومین نشست بین المللی همکاری راه ابریشم در خاتمه ماه جاری میلادی آماده می نماید و انتظار می رود سران و مقام های بیش از 40 کشور و مسئولان بیش از 100 کشور و سازمان بین المللی در آن شرکت نمایند.

اولی مارور رییس جمهوری سوئیس در ماه جاری میلادی از چین دیدار می نماید و ملاقاتی با شی جین پینگ رییس جمهور این کشور خواهد داشت و بر اساس این گزارش توافقنامه ملحق شدن این کشور به راه ابریشم روی میز است تا به امضای طرفین برسد.

سوئییس یک وزنه سنگین غربی محسوب می گردد و پیوستنش به برنامه راه ابریشم چین به دلیل اینکه این کشور میزبان بسیاری از بانک های بین المللی است و از قدرت اقتصادی بالایی برخوردار است، خبری خوشایند برای چین و ناخرسند نماینده برای آمریکا محسوب می گردد.

ایتالیا اولین کشور از گروه هفت بود که این توافقنامه را با چین امضا کرد و آمریکا که درگیر یک نبرد تجاری با بزرگ با پکن است، بشدت از این بابت به خشم آمد.

کشورهای مختلف جهان بتدریج در حال مخالفت آشکار با راهبردهای یکجانبه آمریکا هستند و پیوستن ایتالیا به عنوان نخستین کشور غربی به این برنامه نشان می دهد که رشد همکاری های اقتصادی و تجاری کشورها اولین گزینه آنهاست و در این میان آنها به مخالفت های آمریکا توجهی نشان نمی دهند.

وزارت دارایی سوئیس با انتشار بیانیه ای از امضای این توافق در جریان سفر روزهای 28 و 29 آوریل رییس جمهوری این کشور به چین خبر داده و آن را باعث گسترش همکاری های مالی، زیربنایی و سرمایه گذاری فراتر از مرزهای چین و آسیای مرکزی و اروپا دانسته است.

منبع: ایرنا

به "سوئیس هم به راه ابریشم چین ملحق می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوئیس هم به راه ابریشم چین ملحق می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021