سه جایزه جشنواره اسپانیایی برای سینمای ایران

هجدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم ایمجین ایندیا 2019 در کشور اسپانیا با برگزیده شدن سینماگران ایرانی در سه بخش به کار خود سرانجام داد.

سه جایزه جشنواره اسپانیایی برای سینمای ایران

به گزارش خبرنگاران، سال جاری فیلم آپاندیس به کارگردانی حسین نمازی و روزهای نارنجی ساخته آرش لاهوتی به نمایندگی از سینمای ایران در بخش رسمی این رویداد سینمایی به روی پرده حضور داشتند و فیلم کوتاه مانیکور ساخته آرمان فیاض نیز در بخش فیلم های کوتاه جشنواره به نمایش گذاشته شد و در نهایت جایزه بهترین فیلمنامه این رویداد سینمایی به حسین نمازی برای فیلم آپاندیس رسید.

همچنین هدیه تهرانی برای بازی در فیلم روزهای نارنجی، تقدیر ویژه هیأت داوران را برای بهترین بازیگر زن جشنواره به خود اختصاص داد و امیرعلی دانایی و رضا اکبرپور نیز از سوی هیأت داوران در شاخه بهترین بازیگر مورد مورد تقدیر ویژه قرار گرفتند.

فیلم آپاندیس اثری اجتماعی است و وقایع اجتماعی در آن روایت می شد. داستان فیلم در بیمارستان می گذرد و از این لوکیشن خاص که پر از استرس و نگرانی است به مسائل اجتماعی می پردازد. این فیلم پیش تر برنده جایزه بهترین فیلمنامه از چهل و هشتمین جشنواره فیلم مونترال کانادا شده است.

روزهای نارنجی درباره آبان، زنی 45 ساله است که واسطه استخدام کارگران فصلی است و هدیه تهرانی، علی مصفا، مهران احمدی، علیرضا استادی، ژیلا شاهی، رؤیا حسینی، صدف عسگری، لیلی فرهادپور، اکرم علمدار، امین گلستانه و سیامک ادیب بازیگران این فیلم هستند.

هجدهمین جشنواره بین المللی فیلم ایمجین ایندیا از 17 تا 31 می (27 اردیبهشت تا 10 خرداد) در مادرید برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سه جایزه جشنواره اسپانیایی برای سینمای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه جایزه جشنواره اسپانیایی برای سینمای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021