عمانی ها برای سفر به ایران علاقه نشان میدهند

احمد بن ناصر المحروزی وزیر گردشگری عمان در سفری که به ایران داشت با برشمردن ظرفیت های گردشگری ایران از علاقه مردم این کشور برای سفر به ایران خبر داد.

عمانی ها برای سفر به ایران علاقه نشان میدهند

احمد بن ناصر المحروزی با ابراز خرسندی از سفر به ایران و دیدار با مسئولان ایرانی اظهار داشت: خوشبختانه ایران دارای جاذبه‌های بی‌نظیری است و گردشگرانی از عمان برای استفاده از خدمات پزشکی به خصوص عمل‌های جراحی چشم و عمل‌های زیبایی و نیز برای زیارت اماکن مقصد ایران به این کشور می‌آیند.

وی افزود: این در حالی است که ایران ظرفیت‌های ویژه دیگری مانند اسکی روی برف نیز دارد که گردشگران عمانی از آن اطلاع کمی دارند لذا می‌توانیم با تشکیل شرکت‌های مشترک گردشگری همکاری‎ها و تبادل توریست را افزایش داد.

المحروزی گفت: در کنار این ظرفیت‌ها ما شاهد وجود جزیره‌ای زیبا به نام قشم هستیم که با تقویت همکاری‌های گردشگری بین دو کشور عمانی‌های بیشتری می توانند از این جزیره بازدید کنند.

وزیر گردشگری عمان با استقبال از پیشنهاد مونسان در خصوص برپایی نمایشگاهها و فروشگاه دائمی صنایع دستی ایران در عمان گفت: از این موضوع استقبال می کنیم چرا که اعتقاد دادیم گردشگری بدون توجه به صنایع دستی امکانپذیر نیست.

به گزارش میراث فرهنگی-وزیر گردشگری عمان سپس به آثار فرهنگی تاریخی این کشور نیز اشاره کرد و‌ با تشریح نحوه مرمت این آثار گفت: تمایل داریم که در این خصوص با برادران ایرانی‌مان همکاری کنیم.

المحروزی در ادامه افزود: در خصوص گردشگری دریایی قبلا یک خط بین بندرعباس و عمان وجود داشت که در حال حاضر فعال نیست. این در حالی است که مسقط جاذبه‌های زیادی دارد و در حال حاضر شاهد اقبال گردشگران ایرانی برای سفر به مسقط هستیم. این در حالی است که زیرساخت‌های گردشگری در مسقط در حال گسترش است و اگر تعداد تخت‌ها را با تعداد گردشگران مقایسه کنیم نسبت به سیر صعودی این تعداد کم است و باید گسترش یابد.

این مقام عمانی سپس به طبیعت این کشور اشاره کرد و افزود: ساحل‌های شنی آرام صحرا و... از جاذبه‌های طبیعی عمان است.

وی افزود: موافق این هستم که گام‌به‌گام و پله‌پله جلو برویم و با توجه به این‌که روابط سیاسی ایران و عمان روابط بسیار خوبی است و چشم‌انداز خوبی دارد باید این روابط تقویت شود.

المحروزی گفت: ایران کشور دوست و برادر ماست و اعتقاد دارم که گردشگری می‌تواند دو کشور را به هم نزدیک کند.

وی در ادامه صحبت‌های خود با تشریح ظرفیت‌های گردشگری عمان و بنادر موجود در این کشور بر راه‌اندازی خطوط دریایی بین عمان و سایر کشورها خصوصا ایران با هدف تقویت و توسعه روابط گردشگری تاکید کرد.

المحروزی عنوان کرد: باعث افتخار ما است که در حوزه گردشگری دریایی با ایران همکاری کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به توافق ایران و عمان برای همکاری در حوزه اسناد تاریخی دو‌ کشور گفت: عمان در این‌باره یک‌ تفاهم‌نامه با ایران امضا کرده است. ما علاقه‌مند هستیم که اسناد تاریخی مرتبط با عمان را جمع‌آوری کنیم و با توجه به غنی بودن ایران‌ در این حوزه امیدوارم این تفاهم‌نامه اجرایی شود.

به "عمانی ها برای سفر به ایران علاقه نشان میدهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمانی ها برای سفر به ایران علاقه نشان میدهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021