سرمایه گذاران بخش گردشگری خلخال حمایت می شوند

فرماندار خلخال گفت: حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران بخش خصوصی طرح های سرمایه گذاری مالی رونق گردشگری منطقه در دستور کار دستگاه های اجرایی این شهرستان واقع شده است.

سرمایه گذاران بخش گردشگری خلخال حمایت می شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، فریدون بابایی یکشنبه اول دی ماه در آیین بهره برداری ا ز بزرگ ترین مجمتع رفاهی، پذیرایی و رستوران تالار شهر خلخال در استان اردبیل اضافه نمود: لازمه دست یابی به اهداف توسعه صنعت گردشگری شهرستان حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران طرح های سرمایه گذاری مالی در بخش گردشگری منطقه است.

وی اظهارداشت: در حالی که پیش از این فقدان زیرساخت های گردشگری دولتی از جمله وجود راه های ارتباطی مناسب بزرگترین مانع بر سر راه توسعه گردشگری خلخال عنوان می شد، امروزه با بهره برداری از راه های جدید و بهسازی و مرمت راه های ارتباطی قبلی صنعت گردشگری در این شهرستان متحول شده و در سال های اخیر رونق خاصی گرفته است.

فرماندار خلخال گفت: افزایش چند برابری میزان گردشگران در این شهرستان نسبت به سال گذشته بیانگر این واقعیت است که خلخال در جهت توسعه و رونق گردشگری قرار گرفته و این رونق سال به سال افزایش بیشتری خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در 2 سال اخیر برای بهسازی، مرمت و ارتقای درجه راه ها از فرعی به اصلی در جهت پونل و اسالم در استان گیلان بیش از 250 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی هزینه شده، اظهارداشت: علاوه بر اجرای این پروژه ها که موجب افزایش رغبت گردشگران برای سفر به خلخال شده برای اجرای پروژه بزرگراه خلخال به تفرجگاه ازناو این شهرستان نیز 55 میلیارد ریال هزینه شده است.

فرماندار خلخال با بیان اینکه اجرای طرح های گردشگری در تفرجگاه ها و مناطق نمونه گردشگری شهرستان تاثیر مثبتی در روند توسعه و رونق صنعت گردشگری منطقه داشته است: سال آینده زمان بهره برداری از طرح های بزرگ گردشگری آغاز شده از سال های گذشته خلخال است.

بابایی بیان نمود: در کنار افزایش تعداد گردشگران ورودی به خلخال سطح ماندگاری گردشگران در این شهرستان نیز بمراتب نسبت به سال های گذشته افزایش یافته و این امر در سایه سرمایه گذاری بخش خصوصی در ایجاد و راه اندازی اقامتگاه های رسمی اسکان مسافران و استفاده گردشگران از ظرفیتخانه های مسافری محقق شده است.

وی گفت: برخلاف سایر مناطق کشور که رکود نسبی بر ساخت وسازها حاکم است سال جاری سطح ساخت وسازها بویژه طرح های گردشگری رونق خاصی در این شهرستان داشته و بیشترین سطح اجرای طرح های سرمایه گذاری گردشگری در سال 98 رخ داده است.

بابایی با تقدیر از سرمایه گذار مجتمع پذیرایی مارال شهر خلخال اضافه نمود: این پروژه با زیربنای هزار مترمربع در سه طبقه با سه تالار پذیرایی و گنجایش 600 نفر در طول 16 ماه اجرا و برای اجرا و تجهیز این مجموعه 25 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

وی با بیان اینکه افزایش گردشگران در خلخال موجب بروز بعضی نارسایی ها در زمان اوج حضور گردشگران از جمله کمبود رستوران در شهر می شد، تشریح کرد: با بهره برداری از این مجموعه علاوه بر تامین احتیاج شهرستان برای برگزاری تامین جا و غذای مسافران و فراهم شدن زمینه برگزاری مراسم مختلف برای 10 نفر بصورت مستقیم و پایدار ایجاد اشتغال شده است.

شهرستان خلخال با 95 هزار نفر جمعیت در جنوبی ترین منطقه استان اردبیل در همسایگی استان های آذربایجان شرقی، زنجان و گیلان واقع شده و وجود 12کیلومتر مرز مشترک با استان سرسبز گیلان، جاده زیبا و جنگلی خلخال به اسالم، مناطق نمونه گردشگری الماس، چشمه ازناو، چشمه میرعادل بولاغی اندبیل، امامزاده عبدالله کلور، جاده زیبای خلخال به شاهرود، آبشار نره گر روستای هدف گردشگری اسبو، آبشار سفیداب روستای لرد، آبشار سجن بخش شاهرود، آبگرم روستای تیل، روستاهای هدف گردشگری کزج، نمهیل، برندق و خمس همراه با جاذبه های طبیعی و تاریخی خلخال را به یکی از شهرستان های گردشگرپذیر استان اردبیل و کشور تبدیل نموده است.

تفرجگاه اندبیل، چشمه های ازناو و میرعادل، آبشار، قلعه کیلوان، کاروانسرای چنارلق، کاروانسرای شاه عباسی، پل تاریخی پردیس و بنای چهار گوش از مناطق گردشگری شهرستان خلخال است.

شهرستان خلخال استان اردبیل را به استان گیلان متصل می نماید، جاده خلخال - اسالم و خلخال - پونل 2 راه ارتباطی استان های اردبیل و گیلان می باشد.

به "سرمایه گذاران بخش گردشگری خلخال حمایت می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاران بخش گردشگری خلخال حمایت می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021