سران روسیه و چین درباره ایران، کره شمالی و ونزوئلا گفت و گو می نمایند

دستیار امور بین الملل رئیس جمهوری روسیه با اعلام سفر سه روزه رئیس جمهوری چین به روسیه برای شرکت در همایش بین المللی مالی سن پترزبورگ گفت: سران دو کشور در مورد طیف گسترده ای از موضوعات از جمله ایران، کره شمالی و ونزوئلا با یکدیگر گفت وگو خواهند کرد.

سران روسیه و چین درباره ایران، کره شمالی و ونزوئلا گفت و گو می نمایند

خبرگزاری تاس سه شنبه شب به نقل از یوری اوشاکوف نوشت: ولادیمیر پوتین و شیء جین پینگ قرار است به صورت رسمی روزهای ششم و هفتم ماه ژوئن (پنجشنبه و آدینه هفته آینده در پایتخت فرهنگی روسیه با یکدیگر دیدار نمایند اما یک روز قبل از آن نشستی در کرملین در همین زمینه برگزار خواهد شد.

وی گفت: طبق برنامه روز چهارشنبه رهبران دو کشور دیدار خصوصی خواهند داشت و پس از آن مذاکرات در سطح هیأت عالی پنج نفره برگزار خواهد شد و در مورد روابط دوجانبه به شکل ویژه درباره طیف وسیعی از همکاری ها در حوزه نفت و گاز، انرژی هسته ای، حمل و نقل، هوا و فضا با حضور مقامات بلند پایه دو کشور برگزار خواهد شد.

سران روسیه و چین قرار است پس از انتها دیدارهای خود یک بیانیه مشترک صادر نمایند.

لازم به ذکر است، همایش مالی سن پترزبورگ یک رویداد مهم مالی بین المللی در روسیه است که نزدیک به دو دهه برگزار می گردد و به شدت مورد توجه پوتین قرار گرفته است به طوری که وی چند سالی است به صورت مستمر در آن حضور پیدا می نماید.

دمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه به تازگی در واکنش به اخباری مبنی بر تحریم همایش مالی بین المللی سن پترزبورگ از سوی آمریکا گفت: در این خصوص شنیده ایم اما باید یادآور شوم که خیلی از تجار و سرمایه گذاران به صورت سنتی در این همایش شرکت می نمایند و عدم حضور آمریکا در آن به معنای پر شدن جای خالی سرمایه گذاران این کشور توسط دیگران است.

پسکوف در ادامه بازار روسیه را برای خیلی ها همچنان جذاب خواند و گفت: سال جاری بیش از 15 هزار نفر در همایش مالی سن پترزبورگ شرکت می نمایند و همه می دانند که نمی توانند پس از بی توجه ای به این همایش بار دیگر به میدان بازگردند و جای خود را پس بگیرند.

سال جاری از ایران، سید ضیا هاشمی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) و امیر حسین زمانی نیا معاون امور بین الملل وزیر نفت در این همایش حضور دارند.

مدیرعامل ایرنا قرار است پس از دیدار با رئیس جمهور روسیه در چندین نشست تخصصی در مورد کارکرد رسانه ها در دنیای امروز به بحث و گفتگو با سایر مدیران تراز اول رسانه ای در دنیا بپردازد.

در سالیان اخیر همیشه مدیران رسانه هایی همچون شین هوا چین، ای. اف. پی فرانسه، د. پ. ا آلمان، پی. ای انگلیس، افه اسپانیا، آسوشیتد پرس آمریکا، رویترز انگلیس و بلومبرگ آمریکا در این نشست بین المللی شرکت نموده اند.

منبع: ایران آنلاین

به "سران روسیه و چین درباره ایران، کره شمالی و ونزوئلا گفت و گو می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سران روسیه و چین درباره ایران، کره شمالی و ونزوئلا گفت و گو می نمایند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021