زبان اردو؛ اولویت چینی ها در یادگیری زبان خارجی

با افزایش حجم روابط تجاری میان چین و پاکستان انگیزه یادگیری زبان اردو در میان دانشجویان چینی بالاتر رفته و این زبان رونق زیادی پیدا نموده است.

زبان اردو؛ اولویت چینی ها در یادگیری زبان خارجی

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از روزنامه پاکستان، ارتباط خوب دو کشور چین و پاکستان وافزایش حجم همکاری در زمینه تجاری به گسترش زبان اردو در چین یاری شایانی نموده است و افراد فراوانی برای اینکه بتوانند از موقعیت کار در پاکستان برخوردار بشوند در چین مشغول به یادگیری زبان اردو هستند.

این در حالی است که از سال 1951 زبان اردو در دانشگاه پکن تاسیس شده است ولی هیچگاه به رونقی مانند حال حاضر را پیدا ننموده بود.

دانشگاه شیان دیگر مجموعه رسمی است که در چین زبان اردو را به علاقمندان آموزش می دهد ضمن اینکه ده ها دانشجوی دانشگاه بیجنگ نیز در رشته زبان اردو فارغ التحصیل شده اند.

اخیرا و پس از شروع پروژه بزرگ راهداری چین و پاکستان که بستر حداقل 46میلیارد دلار می باشد مردم چین رغبت فراوانی پیدا نموده اند که در پاکستان مشغول به کار شوند.

بنابراین یادگیری زبان اردو برای چینی ها به یک اولویت تبدیل شده تا علاوه بر سهولت کاری، سود بیشتری را در رابطه با کار در پاکستان کسب نمایند.

زهویوان رئیس دانشگاه بیجنگ اعلام نموده است: بعضی دانشجویان برای تحصیل بیشتر در کشورهای خارجی بورسیه شده اند و ما از امسال به صورت مستمر و مداوم بورسیه دانشجویان چینی به پاکستان را شروع نموده ایم.

وی گفت با همکاری سفارت پاکستان در سال نخست 20 دانشجوی چینی بورسیه دانشگاه نمل در اسلام آباد شده اند.

همچنین برخی دانشجویان برای شرکت در دوره های کوتاه مدت روانه پاکستان می شوند وطی 6ماه با شیوه نگارش به زبان اردو و همچنین فرهنگ پاکستان بیشتر آشنا می شوند.

دو کشور چین و پاکستان قصد دارند برای همکاری بیشتر، تعاملات فرهنگی را بیشتر نمایند.

ضرورت یادگیری زبان اردو برای سرمایه گذاران ایرانی

صندلی جهانی و منطقه ایکشورهای حوزه شبه قاره هند به ویژه پاکستان در میان کشورهای آسیا به ویژه رشد و توسعه سریع پروژه اقتصادی سی پک در پاکستان، اهمیت زبان اردو را دوچندان نموده است.

روابط تجاری ایران و پاکستان قرار است به بیش از 3 میلیارد دلار در سال برسد و در حال حاضر ده ها پروژه مختلف در زمینه پتروشیمی، صنعت گاز، آلومنیوم سازی، راه سازی و غیره نیز در پاکستان توسط کشورهای مختلف در حال اجرا است؛ از همین روی یادگیری زبان اردو برای سرمایه گذاران ایرانی به یک ضرورت تبدیل شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "زبان اردو؛ اولویت چینی ها در یادگیری زبان خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زبان اردو؛ اولویت چینی ها در یادگیری زبان خارجی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021