!!! با توجه به ادامه بحران ویروس کرونا و بسته بودن تمامی مرزهای مسافری، کلیه تورها و خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی کنسل می‌باشد !!!

خواهشمند است تمامی درخواستهای خود را (فقط از طریق واتس اپ بصورت فایل صوتی و یا نوشتاری) به شماره کارشناس قرارداد خود ارسال و منتظر پاسخ بمانید.

09919788893 خانم متقی 
09919788892 خانم زراسوند 
09192313064 خانم ساویس
09906102071 آقای رحمتی  
09121255526 مدیر تور: آقای پارساکیان (صرفا جهت پیام های اضطراری و عدم پاسخگویی کارشناسان از طریق واتس اپ)

جهت حفظ سلامت مسافرین و پرسنل شرکت، پذیرش حضوری با هماهنگی قبلی با مشاور گردشگری قرارداد‌ مسافرین فقط در موارد ضروری و با رعایت کلیه اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی امکان‌پذیر است.

زاپاس و سالوادور... در ترکیه

به گزارش آوای بورالان، وب سایت آی سینما: چند روز پیش خبر اکران فیلم من سالوادور نیستم به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه کنندگی امیر پروین حسینی و منصور سهراب پور در ترکیه منتشر شد و همزمان این کشور کودتای ناموفقی را نیز تجربه کرد. با این حال این فیلم در حال حاضر در 30 سینمای این کشور از جمله شهر استانبول روی پرده است. با توجه به این که امیر پروین حسینی تهیه کننده زاپاس نیز هست، این فیلم تا چند ماه دیگر در ترکیه اکران خواهد شد. ما درباره این اتفاق با سهراب پور و پروین حسینی صحبت نموده است.

زاپاس و سالوادور... در ترکیه

اکران سراسری فیلم های ایرانی در کشورهای خارجی جزو اتفاقاتی است که کمتر در سینمای ایران می افتد و پروژه های مختلفی هستند که با وجود دخیل بودن بنیاد سینمایی فارابی، حوزه هنری یا نهادهای دیگر در این باره پیروز عمل ننموده اند. اما جالب است که فیلم من سالوادور نیستم که حتی سازندگانش نیز درباره آن ادعایی ندارند و یک فیلم تجاری ومتعلق به بخش خصوصی تلقی می گردد، این روزها پس از اکران پیروزیت آمیزش در ایران یکراست به سراغ نمایش های سراسری اش در کشورهای همسایه رفته است.

منصور سهراب پور یکی از تهیه کنندگان من سالوادور نیستم، در گفت وگو با مادرباره اکران فیلم در ترکیه می گوید: ما اکران رسمی فیلم در این کشور را با 30 سالن در استانبول و دو شهر دیگر شروع نموده ایم و تعداد سالن های نمایش دهنده در ادامه بیشتر هم خواهد شد. این فیلم در مراسم افتتاحیه با استقبال آوای بورالان و مدعووین روبرو شد و اگر کودتای ترکیه در این جهت تاثیر نگذارد -که احتمالا می گذارد- می توان منتظر اتفاقات خوبی درباره این فیلم بود، منظورم این است که در شرایط عادی احتمالا اتفاقات بهتری را در این باره تجربه می کردیم.

با توجه به این که در جریان کودتای ترکیه معین شد حبیب ایل بیگی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی نیز گروه سازندگان من سالوادور نیستم را در ترکیه همراهی می نموده است، از سهراب پور درباره نقش سازمان سینمایی و دولت در اکران این فیلم در ترکیه می پرسیم که پاسخ می دهد: ایشان برای افتتاحیه این فیلم حضور یافته بودند و یکی از مدعووینی بودند که به همراه بعضی مسئولان و اهالی فرهنگ ترکیه در این مراسم سخنرانی کردند، اما کار اکران فیلم در این کشور کاملا از سوی همکارم آقای پروین حسینی پیش رفت. در واقع ما برای اکران فیلم در کشورهای مختلفی در حال رایزنی هستیم که اکران در ترکیه را ایشان به عهده گرفت و درحال حاضر چند کشور دیگر را پیگیری می کنیم. به گفته او مقدمات اکران این فیلم در ترکیه تا روی پرده رفتن آن حدود دو ماه طول کشیده است و ایل بیگی پس از بسته شدن قرارداد این فیلم، برای شرکت در افتتاحیه دعوت شده است.

با توجه به این که سهراب پور قبلا در گفت وگو با مااز احتمال اکران این فیلم در برزیل سخن گفته بود، در این باره نیز می پرسیم که این طور شرح می دهد: بله من در حال پیگیری اکران در برزیل هستم و صحبت هایی در این باره صورت گرفته است. بخصوص که اکثر صحنه های فیلم نیز در این کشور فیلم برداری شده و اکران خصوصی 50 نفره آن نیز پیروز بوده است، می توانم بگویم در آستانه قرارداد با این کشور هستیم. از دیگر کشورهایی که در حال مذاکره برای روی پرده بردن من سالوادور نیستم در آن ها هستیم می توانم به روسیه، قزاقستان و تاجیکستان نیز اشاره کنم. سهراب پور همچنین ابراز امیدواری می نماید با این اتفاق راه برای دیگر فیلم های ایرانی نیز باز گردد.

از طرف دیگر خبر اکران فیلم زاپاس فیلم دیگری به تهیه کنندگی سیدامیر پروین حسینی نیز در ترکیه منتشر شده است، به همین دلیل از این تهیه کننده درباره قطعی بودن اکران این فیلم در ترکیه سوال می کنیم که در پاسخ به ما می گوید: با همکاری شرکت پخشی که در حال حاضر با آن همکاری می کنیم زاپاس نیز احتمالا تا آخر تابستان در ترکیه به نمایش درخواهد آمد. به گفته او با وجود اتفاقاتی که در ترکیه افتاده، روند اکران فیلم من سالوادور نیستم به طور طبیعی در این کشور دنبال می گردد و این فیلم در حال حاضر روی پرده است.

آن طور که پروین حسینی شرح می دهد فیلم من سالوادور نیستم از ابتدا با نگاه ارتباط با مخاطب خارجی در کنار مخاطب داخلی ساخته شده و به همین دلیل در تک نمایش هایی که داشته مانند کانادا پیروز بوده است: طبق آماری که ما داریم، فیلم های دیگر در تک اکرانی که در این کشور داشته اند حدود 200 تا 300 نفر بیننده را جذب نموده اند در حالی که من سالوادور نیستم مخاطبی در حدود 6 تا 7 هزار نفر را تجربه کرد.

او درباره این که این اتفاق برای دیگر فیلم های ایرانی نیز میسر خواهد بود یا خیر؟ می گوید: همه کوشش ما این است که فیلم های دیگر ایرانی نیز در کشورهای خارجی نمایش داده شوند، البته در حال حاضر منتظر نتیجه اکران این فیلم در ترکیه هستیم. پروین حسینی نیز مانند سهراب پور شرح می دهد که حضور حبیب ایل بیگی تنها به عنوان دلگرمی و همچنین نماینده ایران در ارتباط با سفارت رخ داده که تنها در مراسم افتتاحیه این فیلم حضور پیدا نموده است.

این فیلم ها به همت هلدینگ ENG و رایزنی فرهنگی ایران در استانبول با زیرنویس ترکی استانبولی در کشور ترکیه به نمایش درآمده اند. پیش از این من سالوادور نیستم توانسته بود پس از فیلم محمد رسول الله عنوان دومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای ایران را از آن خود کند.

منبع: برترین ها

به "زاپاس و سالوادور... در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زاپاس و سالوادور... در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021