رییس جمهور: تقویت گردشگری و شرکت های دانش بنیان دو اولویت اجرایی دولت است

رییس جمهور با اشاره به ضرورت تقویت روابط خارجی برای پیشرفت علمی و مالی کشور، گفت: تقویت گردشگری و شرکت های دانش بنیان دو اولویت اجرایی دولت است.

رییس جمهور: تقویت گردشگری و شرکت های دانش بنیان دو اولویت اجرایی دولت است

ایسنا:حسن روحانی در آخرین برنامه سفر خود به یزد در نشست خبری که با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه این استان برگزار گردید، ضمن تبریک ایام پر برکت پیامبر گرامی اسلام و سپاس از مردم میهمان نواز یزد، اظهار کرد: اجتماع باشکوه مردم یزد در میدان امیرچخماق نماد عشق به ایران است.

وی افتتاح دو طرح مهم آهن اسفنجی چادرملو و کارخانه صنعتی توربین کمپروسور را از جمله برنامه های خود در سفر به استان یزد دانست و اضافه نمود: افتتاح این دو طرح بزرگ نوید استقلال بیش از پیش ایران اسلامی در حوزه های مختلف صنعتی را می دهد.

رییس جمهور با بیان این که یزد استعداد تبدیل شدن به قطب شرکت های دانش بنیان کشور را دارد، گفت: دولت برای راه اندازی دومین کارخانه نوآوری کشور در سال آینده تمام حمایت خود را بکار می گیرد.

روحانی توجه به دو بحث گردشگری و شرکت های دانش بنیان را دو اولویت اجرایی دولت دانست و اعلام کرد: بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی یکی از مهمترین چالش های جدی کشور در حوزه مالی است.

روحانی در ادامه با اشاره به اهمیت افتتاح دیگر طرح های مالی و زیربنایی در استان یزد، گفت: در این سفر فقط سه هزار و 500 میلیارد تومان در حوزه صنعت استان یزد طرح توسعه ای افتتاح شده است.

وی با بیان این که ما در این سفر دو طرح بزرگ تأمین آب و توسعه راه آهن را به مردم یزد قول دادیم، توضیح داد: 525 میلیارد تومان به تقویت حمل و نقل(جاده و راه آهن) اختصاص داده شده است.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اختصاص یک هزار و 19 میلیارد تومان برای اجرای بیش از 37 طرح مختلف در استان یزد، تأکید کرد: برای تأمین آب آشامیدنی مردم یزد در طول 30 سال آینده مصوبات و اقدامات خوبی در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار گرفته است.

روحانی با بیان این که امیدوارم با همکاری مستمر و مشترک دولت و بخش خصوصی مردم عزیز ایران به نقطه مطلوب خود برسند، اظهار کرد: سال جاری و سال آینده بودجه طرح های نیمه تمام استان یزد که مورد آنالیز قرار گرفتند تأمین می گردد.

وی با اشاره به اهمیت افتتاح کارخانه نوآوری در استان یزد، گفت: این کارخانه بعد از کارخانه نوآوری تهران دومین کارخانه نوآور کشور خواهد بود که نقش مهمی هم در راستای ایجاد اشتغال پایدار برای فارغ التحصیلان ایفا می نماید.

روحانی با بیان این که پیشرفت علمی و مالی ما مستلزم تقویت روابط خارجی است، توضیح داد: مشارکت نظام بانکی نقش مهمی در تکمیل طرح های نیمه تمام استان یزد ایفا می نمایند.

رییس جمهور در ادامه با اشاره به اهمیت مهاجرپذیری یزد و این که اصل مهاجرپذیر این استان مثبت است، بیان کرد: با توجه به این که حدود 50 درصد بیماران استان یزد به غیربومی ها اختصاص دارد، در بودجه سال جاری 30 میلیارد تومان اضافه برای تقویت بخش بهداشت و درمان استان یزد اختصاص داده شده است.

وی با بیان این که خوشبختانه در حوزه میراث فرهنگی امروز بخش خصوص فعالیت های مطلوبی دارد، گفت: تقویت زیرساخت های گردشگری مستلزم همکاری تمام وزارتخانه هاست و تنها وزارت میراث فرهنگی مسئولیت ندارد.

به "رییس جمهور: تقویت گردشگری و شرکت های دانش بنیان دو اولویت اجرایی دولت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس جمهور: تقویت گردشگری و شرکت های دانش بنیان دو اولویت اجرایی دولت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021