رونمایی از مهمترین تحول در استانبول

امروز بزرگترین فرودگاه در استانبول ترکیه افتتاح می گردد. به گفته مجری این طرح معماری استفاده گردیده در این فرودگاه آمیزه ای از هنر اسلامی و هنر ترک است.

رونمایی از مهمترین تحول در استانبول

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، با جداسازی این فرودگاه به دو بخش مستقل پروازهای ورودی و خروجی، تمهیدات جدیدی به منظور راحتی و رفاه مسافران در نظر گرفته گردیده است. -فرودگاه دارای شش باند مستقل از هم است. -از ویژگی های مهم، فرودگاهی بدون آلاینده و دوست دار محیط زیست بودنش است. -از نظر خدمات رسانی به مسافران، نزدیک به 4 برند ترکیه ای و خارجی به مسافران، خدماتی در قالب رستوران، کافی شاپ و... را ارائه خواهند کرد.

-در داخل ساختمان فرودگاه یک فروشگاه بسیار بزرگ به منظور خدمات رسانی به مسافران و استقبال کنندگان آن ها تعبیه گردیده است که یکی از مناطق عمومی این فرودگاه نیز محسوب می گردد و انواع وسیله نقلیه مورد احتیاج مسافران در این بخش از فرودگاه موجود بوده و آماده خدمات رسانی خواهد بود. -پارکینگ هوشمند این فرودگاه دارای گنجایش 25 هزار وسیله نقلیه است که بزرگ ترین پارکینگ با این میزان گنجایش در اروپا نیز خواهد بود. -سیستم حمل و نقل سریع السیر نیز در این فرودگاه وجود دارد و ایستگاه های مترو در داخل فرودگاه قرار خواهند گرفت. -در قسمت جلویی فرودگاه که بخش جنوبی آن محسوب می گردد شهر فرودگاهی وسیعی قرار گرفته است که شامل ساختمان های اداری، مجموعه هتل ها، آژانس های مسافربری، مسجد، مراکز مناسب برگزاری کنفرانس ها و برپایی نمایشگاه ها و مراکز درمانی خواهد بود. -ساختمان اصلی ترمینال این فرودگاه به وسعت 3 هکتار، بزرگ ترین ساختمان مسقف جهان خواهد بود و در مرحله اول بیش از 9 میلیون مسافر در آن تردد خواهند کرد. این تعداد تا انتها سال 228 به 5 میلیون رسیده و هواپیماهای غول پیکری که قادر به نشستن در هر فرودگاهی نیستند، می توانند در باند آن فرود آیند. -در این فرودگاه 5 شرکت هواپیمایی جهت برقراری روزانه 35 پرواز به 4 نقطه جهان فعالیت خواهند کرد. - هدف اصلی این فرودگاه به ارمغان آوردن لحظات ناب و به یاد ماندنی در سفر برای مسافران خود است. -شرکت ایگا مجری این طرح در ازای 25 سال حق مالکیت آن، مبلغی به ارزش 26.2 میلیارد یورو به همراه مالیات بر ارزش افزوده به دولت ترکیه پرداخت خواهد نمود. بر این اساس این فرودگاه از لحاظ ظرفیت تعداد مسافر و حمل بار و ایجاد ارزش افزوده بزرگ ترین مرکز حمل و نقل جهان به حساب خواهد آمد. -رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در مراسم شروع این پروژه گفت: امروز فقط مختص استانبول نیست بلکه در تاریخ ترکیه یک روز مهم و حیاتی برشمرده خواهد شد، چراکه در جهان و در بین شش قاره، بزرگ ترین فرودگاه جهان در استانبول به بهره برداری خواهد رسید. از شروع تأسیس جمهوری مستقل ترکیه تاکنون بی شک پروژه های بزرگ بسیاری را شاهد بوده ایم اما این پروژه با تمامی آن ها متفاوت است و با بزرگی و ظرفیتی که داراست یکی از بزرگ ترین پروژه های عمرانی تاریخ ترکیه خواهد بود. این یک فرودگاه نیست بلکه یک شهر خواهد بود و چنین پروژه ای برازنده ملت ترکیه است.

دیگر ویژگی های بزرگ ترین فرودگاه جهان در استانبول -ظرفیت 5 هواپیما، 6 باند پرواز، 8 برج مراقبت، بیش از 5 خط هوایی، بیش از 35 مقصد، 4 ساختمان ترمینال، 65 عدد پل حمل مسافر

منبع: خبرآنلاین

به "رونمایی از مهمترین تحول در استانبول" امتیاز دهید

1 کاربر به "رونمایی از مهمترین تحول در استانبول" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از مهمترین تحول در استانبول"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021