روابط ارمنستان با ایران در بالاترین سطح قرار گرفته است

به گزارش خبرنگاران به نقل از آرمن پرس، نیکل پاشینیان نخست وزیر موقت ارمنستان در جریان سخنرانی در رقابت های انتخاباتی این کشور اعلام نمود که روابط با ایران همیشه در سطح بالایی قرار داشته و درحال حاضر نیز احتیاج است این روابط در همین سطح بالا ادامه یابد.

روابط ارمنستان با ایران در بالاترین سطح قرار گرفته است

نخست وزیر موقت ارمنستان همچنین اضافه کرده که هیچ اختلاف و تنشی در روابط ارمنستان با ایران وجود ندارد، هرچند برخی کوشش دارند تا این اختلافات را بر روابط ما با تهران تحمیل نمایند.

پاشینیان در ادامه گفت که دولت های ارمنستان و ایران برای توسعه روابط کوشش خواهند کرد، چون این موضوع برای دولت ما یک اولویت است و هر اقدامی را برای نیل به این هدف انجام خواهیم داد.

به گفته نخست وزیر موقت ارمنستان هرچند که اوضاع بین المللی در قبال ایران بسیار متشنج است، اما هر موضوع بین المللی باید از طریق مذاکرات و بدون استفاده از زور یا تهدید نیرو و اجبار حل گردد.

نخست وزیر موقت ارمنستان همچنین با اشاره به ساخت نقاط بازرسی مرزی جدید با ایران اضافه کرد که امیدوار است گردش مالی تجاری دو کشور در حوزه انرژی و دیگر بخش ها افزایش یابد و همچنین با ایجاد روابط اقتصادی جدید،سرمایه گذاری های جدیدی نیز صورت گیرد.

نیکل پاشینیان همچنین این را نیز اضافه کرد که ارمنستان آماده سرمایه گذاری در ایران است و امیدوار است این سرمایه گذاری ها دو طرفه باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "روابط ارمنستان با ایران در بالاترین سطح قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روابط ارمنستان با ایران در بالاترین سطح قرار گرفته است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021