رهبر جریان راست افراطی فرانسه: در انتخابات مجلس اروپا، ما پیروز شدیم

به گزارش آوای بورالان، منابع خبری نوشته اند رهبر جریان راست افراطی فرانسه در انتخابات مجلس اروپا در برابر حزب امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه اعلام پیروزی کرد.

رهبر جریان راست افراطی فرانسه: در انتخابات مجلس اروپا، ما پیروز شدیم

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری آسوشیتدپرس، مارین لوپن رهبر جریان اصلی راست افراطی فرانسه درحالی روز گذشته در انتخابات پارلمانی فرانسه اعلام پیروزی کرد که براساس گزارش ها، حزب اتحاد ملی به رهبری وی بر اساس نتایج نظرسنجی ها درخروجی صندوق های رای با کسب 23/2 درصد آرا پیشتاز این انتخابات است.

در صورت تایید این نتیجه بعد از شمارش آراء، یک پیروزی بزرگ برای ملی گرایان فرانسه دو سال پس از شکست در برابر امانوئل ماکرون در انتخابات ریاست جمهوری 2017 محسوب می گردد.

حزب جمهوری به پیش به رهبری امانوئل مکرون احتمالا با کسب 21/9 درصد آراء در صندلی دوم قرار می گیرد. حزب اروپای اکولوژیست سبزها به رهبری یانیک ژدو هم با 12/8 درصد آراء سوم است.

از سوی دیگر خبرگزاری رویترز گزارش داد: حزب حاکم قانون و عدالت در لهستان در انتخابات پارلمانی اروپا در برابر دیگر احزاب این کشور پیشتاز است. براساس نتایج محاسبه شده کمیسیون انتخاباتی در لهستان از 96درصد حوزه های رای گیری معین شد که حزب حاکم قانون و عدالت پیشتاز بوده و بهترین نتیجه چند سال اخیرش را در این انتخابات کسب نموده است.

این حزب در انتخابات کنوبی 46 درصد آراء را بدست آورده این در حالی است که در انتخابات پنج سال پیش اتحادیه اروپا 31.8 درصد و در انتخابات پارلمانی سال 2015 تنها 37.6 درصد آراء را از آن خود نموده بود.

ائتلاف اروپایی مخالف نیر توانسته با کسب 37.9 درصد آرا در صندلی دوم انتخابات پارلمانی اروپا در لهستان قرار بگیرد.

نتایج نظرسنجی ها در زمان خروج از حوزه های رای گیری نشانگر پیشتازی حزب سبزهای آلمان با کسب نزدیک به 21،8 درصد آرا را دارد.

شهروندان اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، قبرس، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، لیتوانی، لوکزامبورگ، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلونی، اسپانیا و سوئد روز گذشته پای صندوق های رای رفتند. انتخابات شامگاه یکشنبه در تمام 28 کشور عضو اتحادیه اروپا به انتها رسید.

1717

منبع: خبرآنلاین

به "رهبر جریان راست افراطی فرانسه: در انتخابات مجلس اروپا، ما پیروز شدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر جریان راست افراطی فرانسه: در انتخابات مجلس اروپا، ما پیروز شدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021