!!! با توجه به ادامه بحران ویروس کرونا و بسته بودن تمامی مرزهای مسافری، کلیه تورها و خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی کنسل می‌باشد !!!

خواهشمند است تمامی درخواستهای خود را (فقط از طریق واتس اپ بصورت فایل صوتی و یا نوشتاری) به شماره کارشناس قرارداد خود ارسال و منتظر پاسخ بمانید.

09919788893 خانم متقی 
09919788892 خانم زراسوند 
09192313064 خانم ساویس
09906102071 آقای رحمتی  
09121255526 مدیر تور: آقای پارساکیان (صرفا جهت پیام های اضطراری و عدم پاسخگویی کارشناسان از طریق واتس اپ)

جهت حفظ سلامت مسافرین و پرسنل شرکت، پذیرش حضوری با هماهنگی قبلی با مشاور گردشگری قرارداد‌ مسافرین فقط در موارد ضروری و با رعایت کلیه اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی امکان‌پذیر است.

رنگ آمیزی مجدد برج ایفل

به گزارش آوای بورالان، به زودی برج ایفل را برای بار بیستم رنگ خواهند کرد، البته هنوز مشخص نیست چه رنگی به آن خواهند زد، جالب است بدانید اولین رنگ آن قرمز بوده است.

رنگ آمیزی مجدد برج ایفل

بانوی آهنین پاریس، بعد از سال‌ها پیراهنی نو به تن می‌کند. ولی هنوز رنگ لباس نو معلوم نیست.

زمانی که برج ایفل در سال 1889 نصب می‌شد، خیلی از پاریسی‌ها از این برج متنفر بودند. هر چند این موضوع الان غیر ممکن به نظر می‌رسد، اما اگر بدانید که این بنای تاریخی در ابتدا به رنگ قرمز بود، شاید بتوانید این احساس را درک کنید.

در 129 سال گذشته، برج ایفل 19 بار رنگ شده است و اکنون که تصمیم گرفته شده است که این بنای تاریخی را در اواخر امسال دوباره رنگ کنند، وزارت فرهنگ فرانسه و مقامات شهر پاریس به این موضوع فکر می‌کنند که آیا رنگ فلزی فعلی آن را حفظ کنند یا این که رنگ دیگری جای آن را می‌گیرد.

یکی از کارشناسان وزارت فرهنگ به Le Parisien گفت:

ما رنگ‌های قدیمی را دوباره کشف و احیا خواهیم کرد، درست مثل همان کاری که در زمان بازسازی یک نقاشی قدیمی انجام می‌دهیم. این کار باعث مشغول شدن فکرهای ما شده است و به این فکر می‌کنیم که در نتیجه این کار، آیا نمای فعلی این بنا تغییر خواهد کرد یا خیر.

طبق گفته‌های گوستاو ایفل، مهندس عمران و معمار فرانسه، رنگ قرمز اصلی که روی این بنا استفاده شد، محافظت از آن را در برابر زنگ‌زدگی آسان‌تر می‌کرد. اما از زمان ساخت آن، این برج به رنگ‌های قرمز اخرایی، زرد و چند طیف مختلف از رنگ قهوه‌ای در آمده است. زمانی هم سایه‌های رنگی روی این نما وجود داشت؛ گویی که این برج به آسمان می‌رسید.

صرف‌نظر از رنگی که وزارتخانه انتخاب خواهد کرد، 60 تن رنگ برای پوشش کل بانوی آهنین پاریس لازم است. کار رنگ‌آمیزی در ماه اکتبر آغاز خواهد شد و احتمالا سه سال طول خواهد کشید. این کار، بخشی از یک پروژه بلندمدت است. طی 15 سال آینده، برج ایفل تحت بازسازی‌هایی به ارزش 369 میلیون دلار (300 میلیون یورو) قرار خواهد گرفت و یک دیوار شیشه‌ای ضد گلوله در اطراف این بنای تاریخی نصب خواهد شد.

منبع: travelandleisure.com

به "رنگ آمیزی مجدد برج ایفل" امتیاز دهید

6 کاربر به "رنگ آمیزی مجدد برج ایفل" امتیاز داده اند | 4.8 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنگ آمیزی مجدد برج ایفل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021