ربات ها در چین غذا به مشتریان تحویل می دهند

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، یک شرکت چینی ناوگانی از ربات های ارسال محموله را در پکن و شنژن آزمایش می نماید. شرکت ارسال غذایMeituan-Dianping با 10 هتل و ساختمان اداری در این آزمایش همکاری می نماید که طی آن از ربات ها برای ارسال غذا به دانشجویان و کارمندان ارسال می گردد. ربات ها طی این برنامه غذا را پشت در خوابگاه یا میز فرد تحویل می دهند.

ربات ها در چین غذا به مشتریان تحویل می دهند

ربات های مذکور برخلاف نمونه های دیگر، طوری طراحی شده اند تا آسانسورها و پله ها را جهت یابی نمایند و سفارش مستقیم به در اتاق یا میز کاربر ببرند.

البته در این آزمایش همچنان یک نیروی انسانی غذا را به لابی ساختمان اداری یا پردیس دانشگاهی می برد. اما بقیه فعالیت ها توسط ربات انجام می گردد.

دلیل انتخاب دفاتر اداری و دانشگاه ها در این طرح آزمایشی آن است که نقشه این ساختمان ها ساده تر است و ربات راحت تر می تواند راستا خود را بیابد.

Meituan-Dianping تخمین می زند تا 2025 میلادی تعداد محموله های ارسالی آن سه برابر گردد و درهمین راستا باید 30 تا 35 هزار نیروی انسانی جدید برای فعالیت کنار ربات ها استخدام کند.

از سوی دیگر در ژاپن نیز شرکت ها به استفاده از ربات روی آورده اند و تخمین زده می گردد تا 2040 بخشی از نیروی کار این کشور را جبران نمایند.

درهمین راستا شرکت ژاپنی ZMP یک ربات تحویل غذا به نام CarriRo Deli ساخته که در مجتمع های آپارتمانی در حال آزمایش است.

به "ربات ها در چین غذا به مشتریان تحویل می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات ها در چین غذا به مشتریان تحویل می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021