ربات انسان نما در مراسم رسمی و دولتی چینی ها

به گزارش آوای بورالان، وبسایت تابناک باتو: ربات انسان نمای جیاجیا (Jia Jia) حسابی با حاضرین در کنفرانس مالی شانگهای خوش و بش کرد. چشم های جیاجیا آزادانه حاضرین در کنفرانس مالی شانگهای را اسکن می کرد. او می تواند چهره ها را ببیند و تشخیص بدهد.

ربات انسان نما در مراسم رسمی و دولتی چینی ها

او می تواند با مردم صحبت کند و چیز های تازه ای یاد بگیرد. جیا جیا با حاضرین در کنفرانس درباره آب وهوا و مسائل عمومی دیگری صحبت می کرد، ولی زیرکانه سعی داشت پرسش های شخصی نپرسد. چهره او نشان می دهد یک ربات است، ولی اگر صدایش را کسی بشنود، گمان نخواهد برد یک ربات این صحبت ها را بیان نموده است. جیاجیا یکی از معروف ترین ربات های انسان نما در سراسر دنیا است که هر روز بر محبوبیتش افزوده می گردد و البته این به خاطر زیبایی او نیست. محبوبیت جیاجیا به دلیل هوش مصنوعی است که در درون این ربات استفاده شده است.

هوش مصنوعی این ربات چندان پیشرفته نیست، ولی مهارت های او در صحبت کردن با مردم، پاسخ به سوال های آن ها و مطرح کردن سوال های ساده برای همه تعجب آور است و از قدرت مهندسین دانشگاه علم و فناوری چین خبر می دهد. این مهندسان اعتقاد دارند جیاجیا قدرت آینده کشور چین خواهد بود. در آینده به طور گسترده ای، ربات ها وظایف انسانی را بر عهده خواهند گرفت. آن ها در خانه های سالمندان، بیمارستان ها، رستوران ها و حتی درون خانواده ها مشغول مکالمه با انسان ها هستند. کشور چین برنامه های زیادی برای توسعه ربات ها در بازه های زمانی پنج تا ده سال آینده پیش بینی نموده است و میخواهد به رتبه اول این حوزه در کل دنیا دست پیدا کند.

آینده و ربات ها

خنده دار است اگر بخواهیم درباره تغییر زندگی انسان ها توسط ربات ها در آینده صحبت کنیم. تقریبا دیگر فردی یافت نمی گردد که درباره این موضوع شک داشته باشد. اما مسأله مهم این است که تعامل انسان با ربات ها در آینده چگونه تغییر خواهد نمود؟

در آینده، ربات های انسان نما به وفور وارد صنایع و خدمات مختلف انسانی می شوند و جای انسان ها را می گیرند. اشتباه است تصور کنیم قرار است ربات ها فقط در صنایع، کارخانه ها و محیط های کاری به خدمت گرفته شوند. مراکز تحقیقاتی برنامه های کاربردی بسیار وسیعی برای ربات های انسان نما در آینده پیش بینی کردند. روبات انسان نمای Robonaut 5 ناسا می خواهد فضانوردان را در ماموریت های فضایی همراهی کند.

ربات های بوستون داینامیک می توانند درب ها را باز نمایند، روی زمین های ناهموار راه بروند و تغییرات محیطی را تشخیص دهند. ربات DURUS دارپا می تواند مانند انسان راه برود. Hanson Robotics رباتی دانشمند و پروفسور است که می تواند کار های تحقیقاتی بکند. شاید در آینده ای نزدیک، ربات های فیزیکدان و پزشک داشته باشیم که به راحتی یک انسان قادر به برقراری تعامل با مردم هستند.

منبع: برترین ها

به "ربات انسان نما در مراسم رسمی و دولتی چینی ها" امتیاز دهید

2 کاربر به "ربات انسان نما در مراسم رسمی و دولتی چینی ها" امتیاز داده اند | 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات انسان نما در مراسم رسمی و دولتی چینی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021