با توجه به ادامه بحران پاندمی ویروس کرونا Covid-19 و عدم امکان سفر توریستی به بیشتر کشورهای دنیا، شرکت خدمات مسافرتی آوای بورالان تا اطلاع ثانوی بصورت دور کاری فعال می‌باشد. درصورت داشتن هر گونه پرسش و یا پیگیری قرارداد خود فقط از طریق ارسال پیغام بصورت دایرکت در اینستاگرام رسمی شرکت booralan@ با ذکر شماره قرارداد و شرح کامل درخواست اقدام و پیگیری بفرمایید، بدیهی است مراجعه حضوری فقط در موارد بسیار ضروری و با هماهنگی از یک هفته قبل از همین طریق امکان پذیر خواهد بود.

راه اندازی قطاری در چین که ریل ندارد!

چینی ها به آزمایش تجاری یک قطار بدون ریل پرداختند که به صورت خودران حرکت می نماید.

راه اندازی قطاری در چین که ریل ندارد!

به گزارش خبرنگاران و به نقل از دیلی میل، دو سال پیش بود که چینی ها از طرح مفهومی عجیب یک لوکوموتیو پرده برداری کردند که به جای خط راه آهن، از شبکه ای از حسگرها استفاده می نماید.

حال این طرح اجرایی شده و چین برای اولین بار به جابه جایی مسافران با این قطار پرداخت.

این سیستم حمل و نقل به جای اینکه در خطوط ریلی ثابت بماند، ابعاد و نقشه راستا خود را طرح ریزی می نماید.

راه آهن مجازی این قطار 17.7 کیلومتر بوده و از میان شهر ایبلین چین می گذرد و احداث آن 120 میلیون پوند هزینه برداشته است. ایبلین در استان سیچوآن قرار گرفته است.

با وجود اینکه این قطار خودران است، ولی یک فرد پشت فرمان می نشیند و کنترل قطار را به دست می گیرد. البته به رانندگی پشت این وسیله نقلیه نمی پردازد.

نقش این فرد این است که در موارد شکست سیستم خودران قطار یا موارد اضطراری، هوشیار باشد و وارد عمل گردد.

اگر قطار از خطوط زرد رنگ تعیین شده در راستا خارج گردد، سیستم به طور اتوماتیک به حالت دستی تغییر پیدا می نماید.

در این قطار ترکیبی از فناوری لیدار(LIDAR) و جی پی اس(GPS) بکار گرفته شده که آن را راهنمایی خواهد نمود. این فناوری ترکیبی، مشابه با سیستم موجود در خودروهای خودران است که در سراسر دنیا توسعه یافته اند.

لیدار یکی ازفناوری های سنجش از راه دور است که با تاباندن لیزر به هدف و تجزیه و تحلیل نور بازتاب شده، فاصله را اندازه می گیرد. لیدار مشابه رادار است که برخی اوقات نیز رادار لیزری نامیده می گردد.

تصور می گردد به صورت روزانه تا 10 هزار مسافر از این سیستم حمل و نقل استفاده نمایند.

البته زمانی که این سیستم ریلی به شبکه ریلی با سرعت بالا متصل شد، تعداد مسافران به 25 هزار نفر خواهد رسید.

خط قطار مذکور ART T1 نام دارد و می تواند با سرعت 70 کیلومتر بر ساعت تردد کند و به طور همزمان تا 300 مسافر را حمل کند.

سیستم ریلی ART توسط شرکت CRRC، یکی از بزرگترین فراوری نمایندگان قطار در دنیا توسعه یافته و هدف آن افزایش سرعت حمل و نقل عمومی شهر ژانژو(Zhuzhou) است. شهری که بیش از چهار میلیون نفر جمعیت دارد.

وسعت این راه آهن نامرئی 3.75 متر است و بنا بر گفته مهندس ارشد پروژه، ساخت سیستم راه آهن مجازی ارزان تر از ساخت مترو یا ریل راه آهن برقی است.

وی همچنین گفته که ساخت یک کیلومتر ریل راه آهن برقی در چین 17 تا 23 میلیون پوند هزینه برمی دارد ولی این مبلغ برای یک کیلومتر ریل مجازی با فناوری پیشرفته به حدود 5.7 تا 11.4 میلیون پوند می رسد.

لازم به ذکر است حسگرهای مختلفی در قطار استفاده شده که اطلاعات سفر را گردآوری می نمایند.

به "راه اندازی قطاری در چین که ریل ندارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی قطاری در چین که ریل ندارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021