راز دریچه های اسرار آمیز در آسمانخراش های چین

به گزارش آوای بورالان، هنگ کنگ یکی از زیباترین شهر های دنیا با مناظر شگفت انگیز است. طراحان ساختمان و مهندسین معمار این شهر به فلسفه فنگ شویی باور دارند.

راز دریچه های اسرار آمیز در آسمانخراش های چین

بنا بر این فلسفه ساختمان ها و اشیا را مطابق و هماهنگ با طبیعت می سازند تا با این روش شانس، خوشبختی، ثروت و رفاه بیشتری برای صاحبان ساختمان جلب نمایند. این فلسفه ریشه در فرهنگ هنگ کنگ و فلسفه باستانی چین دارد.

چینی ها بر این باورند، شکل ساختمان، ورودی و دکوراسیون آن نقش مهمی در جذب شانس و رفاه صاحب ساختمان دارد، به همین دلیل آن ها پیش از خرید خانه یا دفتر کار و یا حتی انجام پروژه های بزرگ مهندسی و معماری با یک متخصص فنگ شویی مشورت می نمایند.

نمونه هایی از فلسفه فنگ شویی را می توان تقریباً در هر نقطه ای از هنگ کنگ دید.

فرهنگ فنگ شویی در چین در طول انقلاب فرهنگی دهه شصت قرن پیش سرکوب شد. اما در سال های اخیر فنگ شویی بازگشته تا نهضت و بازیابی دراماتیکی را تجربه کند، به خصوص در جنوب چین که ساکنانش هنوز هم به بعضی خرافه ها باور دارند.

ساکنان مرکز چین کمتر به فنگ شویی و این گونه مسائل باور دارند، با وجود این، هنوز بعضی سرمایه داران براساس فنگ شویی کارشان را انجام می دهند و برای احتیاط آن را در ساخت و ساز های خود در نظر می گیرند، چون انجام دادنش بهتر از پشیمانی است.

در واقع بسیاری از شرکت های چینی بخشی از بودجه خود را برای مشاوره در زمینه فنگ شویی اختصاص می دهند.

این مشاوره ها پیشنهاد های ساده مثل تغییر جای جایگاه مدیران شرکت تا قرار دادن یک سکه زیر فرش را تا امور پیچیده از جمله ویران کردن بخشی یا همه ساختمان و دوباره ساختن آن را در برمی گیرد.

وقتی ساختمان مرکزی بانک HSBC مشهور را با شیر های برونزی موجود در ورودی بانک در نیمه دهه هشتاد می ساختند، جای پله های برقی را با هدف ایجاد زاویه با ورودی بانک عوض کردند تا از ورود ارواح شریره به ساختمان که در بالای بندر ویکتوریا پرواز می کردند، جلوگیری نمایند.

یک بانک چینی فنگ شویی را نادیده گرفت و در حال حاضر مردم آن را یک بانک کم سود می دانند و به دلیل رعایت نکردن فنگ شویی در بیشتر وقت های سال خالی از مراجعه نماینده است. می گویند لبه های تیز متعدد در ساختمان بانک باعث این اتفاق شده و انرژی منفی ساختمان های اطراف را جذب می نماید.

مالک مرکز لیبو ورشکست شد و مجبور شد آن را بفروشد، چون مرکز لیبو مقابل یکی از لبه های تیز بانک چین قرار داشت. برای جلوگیری از وقوع این بدشانسی ها دو ستون را به بالای ساختمان HSBC اضافه کردند تا انرژی منفی را از بانک دور نمایند.

در سال های اخیر توجه زیادی به فنگ شویی در طراحی و ساخت و ساز شهری هنگ کنگ اجرا شده است، به گونه ای که طراحی به شکلی صورت گرفته که کوه ها در پشت و دریا در مقابل مناطق مسکونی قرار گرفته اند. بنا بر معیار های فنگ شویی این موقعیت فوق العاده است، می گویند کوه های پشت انرژی مثبت بسیاری را در بردارد، زیرا که پناهگاه اژدهایان است، زیرا اژد های سکنی گزیده در کوه برای نوشیدن آب و شنا به سوی دریا می روند و به هنگ کنگ انرژی مثبت می دهند.

دریچه های آسمانخراش ها هم برای عبور اژدهایان گذاشته شده تا مستقیم و بدون برخورد با هیچ مانعی به سوی دریا بروند و بی وقفه انرژی مثبت خود را به شهر جاری نمایند.

منبع: برترین ها

به "راز دریچه های اسرار آمیز در آسمانخراش های چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز دریچه های اسرار آمیز در آسمانخراش های چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021