رئیس جمهور قرقیزستان به چین سفر می نماید

رئیس جمهور قرقیزستان در آستانه برگزاری نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای به چین سفر می نماید.

رئیس جمهور قرقیزستان به چین سفر می نماید

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در بیشکک، سورانبای جین بیک اف رئیس جمهور قرقیزستان در آستانه برگزاری نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای به چین سفر می نماید.

دو دیوین سفیر جدید چین در قرقیزستان با اشاره به این سفر گفت: رئیس جمهور برای حضور در دومین دوره انجمن یک کمربند یک جاده به چین سفر می نماید و در چارچوب آن دیدار دوجانبه جین بیک اف با شی جین پینگ رئیس جمهور چین برگزار می گردد.

وی ادامه داد: پس از مذاکرات دوجانبه رئیس جمهور چین به بیشکک برای حضور در نشست سران سازمان شانگهای و انجام سفر کاری رسمی سفر می نماید.

سفیر چین گفت: نشست سازمان همکاری شانگهای در ماه ژوئن برگزار می گردد و پیش از آن دیگر مراسم مهم انجمن در ارتباط با پروژه یک کمربند یک مسیر برگزار می گردد.

وی به اشاره به اهمیت بازدیدهای متقابل رؤسای 2 کشور توضیح داد: ما مدت زیادی منتظر این سفرهای رسمی بودیم و امیدواریم این اقدامات مشارکت دوجانبه را به سطوح جدیدی برساند.

شایان ذکر است که امروز دیوین استوارنامه خود را به جین بیک اف تحویل داد و در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران محلی شرکت کرد.

سازمان همکاری شانگهای یک سازمان بین المللی بین دولتی است که در تاریخ 15 ژوئن سال 2001 میلادی در شانگهای چین از سوی قزاقستان، چین، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان تاسیس شده است.

در نشست این سازمان که تاریخ 8 و 9 ژوئن سال 2017 میلادی در شهر آستانه پایتخت قزاقستان برگزار گردید، هندوستان و پاکستان عضو دائمی سازمان همکاری شانگهای شدند.

اکنون جمهوری اسلامی ایران، افغانستان، مغولستان و بلاروس اعضای ناظر این سازمان هستند.

ترکیه، سریلانکا، ارمنستان، آذربایجان، نپال و کامبوج شریک گفت وگو با این سازمان هستند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "رئیس جمهور قرقیزستان به چین سفر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور قرقیزستان به چین سفر می نماید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021