رئیس جمهور ازبکستان به چین سفر می نماید

شوکت میرضیایف رئیس جمهور ازبکستان به دعوت همتای چینی خود روزهای 24 تا 27 آوریل برای حضور در دومین نشست بین المللی یک کمربند، یک جاده به پکن سفر می نماید.

رئیس جمهور ازبکستان به چین سفر می نماید

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در تاشکند، شوکت میرضیایف رئیس جمهور ازبکستان بنا به دعوت شی جین پینگ رئیس جمهور چین روزهای 24 و 27 آوریل برای حضور در دومین نشست بین المللی یک کمربند، یک جاده به پکن پایتخت این کشور سفر می نماید.

برنامه ریزی شده در این نشست بیش از 40 رئیس جمهور و نخست وزیر و نیز مقامات سازمان های بین المللی و منطقه ای حضور پیدا نمایند.

در این نشست تعمیق بیش از پیش همکاری های اقتصادی، تشدید همکاری های متقابل در جستجوی منابع جدید توسعه درازمدت، پیشبرد اقتصاد سبز و نوآوری ها، اجرای طرح های زیربنایی اولویت دار در منطقه آنالیز می گردد.

رئیس جمهور ازبکستان با شی جین پینگ رئیس جمهور چین و لی سانشو رئیس کمیته دائم مجلس نمایندگان ملی سراسر چین دیدار و گفت وگو می نماید.

تعمیق بیش از پیش همکاری های همه جانبه راهبردی ازبکستان و چین و همچنین موضوعات منطقه ای و بین المللی مورد آنالیز قرار خواهد گرفت.

رئیس جمهور ازبکستان همچنین در چارچوب این نشست با هیأت های کشورهای خارجی و سازمان های بین المللی دیدارهای دوجانبه انجام می دهد.

هم اکنون چین بزرگ ترین همکار اقتصادی و بازرگانی ازبکستان می باشد.

مبادلات بازرگانی ازبکستان و چین در 11 ماه سال 2018 میلادی با 32.2 درصد افزایش در سطح 5 میلیارد و 677 میلیون دلار قرار گرفته در حالیکه این شاخص در تمام سال 2017 میلادی در سطح 5 میلیارد دلار بوده است.

هم اکنون در ازبکستان بیش از 700 شرکت با سرمایه سرمایه گذاران چینی از جمله بیش از 80 شرکت با 100 درصد سرمایه سرمایه گذاران چینی در زمینه های مختلف اقتصاد این کشور فعالیت می نمایند.

جمهوری خلق چین استقلال ازبکستان را در تاریخ 27 دسامبر سال 1991 میلادی به رسمیت شناخته و در تاریخ 2 ژانویه سال 1992 میلادی روابط دیپلماتیک برقرار نموده است.

به "رئیس جمهور ازبکستان به چین سفر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور ازبکستان به چین سفر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021