دیدار صالحی امیری با مسئولان ورزش دنیا در سوئیس

به گزارش خبرنگاران، سیدرضا صالحی امیری که بنا به دعوت کمیته بین المللی المپیک جهت حضور در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید IOC به لوزان سوئیس سفر نموده است، در حاشیه این سفر دیدارهای جداگانه ای با دبیر کل فدراسیون جهانی وزنه برداری، رئیس کمیته ملی المپیک کره جنوبی، دبیر کل آنوک و نایب رئیس OCA داشت.

دیدار صالحی امیری با مسئولان ورزش دنیا در سوئیس

پیگیری وضعیت سهراب مرادی تو سط دبیرکل فدراسیون دنیای وزنه برداری

بر این اساس در دیداری که صالحی امیری با جلود دبیرکل فدراسیون دنیای وزنه برداری داشت، جلود ضمن اعلام آمادگی همه جانبه برای همکاری با فدراسیون وزنه برداری ایران جویای احوال سهراب مرادی شد و شرایط درمان وی را پیگیری کرد.

وی گفت: فدراسیون دنیای وزنه برداری حاضر است هزینه درمان و تمرینات سهراب مرادی را پرداخت کند تا آمادگی کامل برای حضور در المپیک توکیو 2020 را پیدا کند.

صالحی امیری در این دیدار ضمن قدردانی از حمایت های فدراسیون دنیای وزنه برداری گفت: بدون تردید چنین حمایت هایی باعث قوت قلب جامعه فرهیخته وزنه برداری کشورمان و مسئولین فدراسیون خواهد شد.

دعوت از رئیس کمیته ملی المپیک کره جنوبی به ایران

همچنین رئیس کمیته ملی المپیک طی دیدار با کی پونگ لی رئیس کمیته ملی المپیک کره جنوبی در مورد مباحث مورد علاقه دو کشور مواردی را مطرح نمود. وی ضمن اعلام آمادگی برای گسترش روابط ورزشی دو کشور در رشته های مختلف ورزشی از جمله والیبال، فوتبال، رشته های رزمی همانند ووشو، کاراته، تکواندو و جودو از کی پونگ لی دعوت رسمی کرد تا برای انعقاد تفاهم نامه ای به منظور ارتقا سطح روابط ورزشی دو کشور سفری به ایران داشته باشد. رئیس کمیته ملی المپیک کره جنوبی ضمن ابراز علاقه برای ارتقا سطح روابط ورزشی دو کشور ایران و کره جنوبی دعوت صالحی امیری را قبول و مقرر شد مذاکرات بعدی در اجلاس انوک در قطر ادامه پیدا کند.

پیگیری حضور ایران در بازی های ساحلی دنیا

در ادامه دیدارهای رئیس کمیته ملی المپیک با مسئولان و مدیران ورزشی دنیا وی دیداری نیز با خانم گونیلا نیلبرگ دبیر کل آنوک داشت. در این دیدار صالحی امیری ابراز امیدواری کرد تا با توجه به مسئولیتی که خانم گونیلا دارند، بتوانند حمایت های لازم را از ورزش کشورمان در کسب سهمیه های لازم در بازی های ساحلی دنیای که در قطر برگزار می گردد را داشته باشند.

دبیر کل آنوک ضمن استقبال از دیدار با رئیس کمیته ملی المپیک ایران اعلام نمود: ایران صندلی ویژه ای در ورزش دنیا دارد و در بعضی رشته های جزو قدرت های دنیای محسوب می گردد. بدون تردید همکاری های لازم را خواهیم داشت و امیدواریم ایران حضور پررنگی در بازی های ساحلی داشته باشند بخصوص که در بعضی از رشته ها شانس مدال هم دارد.

در سرانجام این دیدار صالحی امیری ضمن اشاره ای کوتاه به حضور ایران در بازی های ساحلی آسیایی و موفقیت در این رقابت ها ابراز امیدواری کرد تا ورزش کشورمان بتواند حضور مطلوبی در مسابقات ساحلی قطر داشته و همچنین در این زمینه حمایت های لازم را هم داشته باشد.

دیدار با نایب رئیس هنگ کنگی شورای المپیک آسیا

در ادامه دیدارهای دکتر صالحی امیری با مسئولین ورزشی کشورهای مختلف دنیا وی دیداری با رئیس کمیته ملی المپیک هنگ گنگ و نایب رئیس شورای المپیک آسیا داشت.

در دیدار صالحی امیری با فک نایب رئیس شورای المپیک آسیا و عضو IOC به روابط تاریخی ایران و چین و همچنین تاریخ عظیم دو کشور اشاره شد و صالحی امیری ضمن دعوت از او برای سفر به ایران گفت: ما از فک به عنوان دوست خوب توقع داریم تا حمایت های بیشتری از ورزش ایران کند.

رئیس کمیته ملی المپیک هنگ کنگ نیز با ابراز خوشحالی از این دیدار به دوستی دو کشور اشاره نمود و گفت: ما از ورزش ایران که جزو قدرت های آسیایی است حمایت می کنیم.

همچنین با توجه به اینکه برادر فک رئیس فدراسیون ووشو آسیا است و روابط خوبی با فدراسیون ووشوی ایران دارد، فک ابراز علاقمندی کرد تا در سایر حوزه ها همچون ووشو روابط را گسترش دهیم و قول داد بعد از مسابقات دنیای ساحلی از قطر به تهران بیاید و با ورزش قهرمانی ایران بیشتر آشنا گردد.

 

به "دیدار صالحی امیری با مسئولان ورزش دنیا در سوئیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار صالحی امیری با مسئولان ورزش دنیا در سوئیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021