دیدار رئیس جمهور کره جنوبی با رهبران آلمان، انگلیس و تایلند در بلژیک

به گزارش آوای بورالان، دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی امروز (سه شنبه) اعلام نمود، مون جائه این، رئیس جمهور این کشور قصد دارد در حاشیه اجلاس آسیا-اروپا (ASEM) طی روزهای آتی در بلژیک نشست های دوجانبه ای با ترزا می، نخست وزیر انگلیس، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و پرایوت چان اوچا، نخست وزیر تایلند داشته باشد.

دیدار رئیس جمهور کره جنوبی با رهبران آلمان، انگلیس و تایلند در بلژیک

به گزارش آوای بورالان، به نقل از خبرگزاری یونهاپ،مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی در حال حاضر مشغول یک تور 9 روزه سفر به چند کشور اروپایی شامل فرانسه، ایتالیا، واتیکان، بلژیک و دانمارک تا روز یکشنبه هفته آینده است. او از روز جمعه در اجلاس آسیا – اروپا ASEM در بلژیک حاضر می شود.

یک مقام ریاست جمهوری کره جنوبی به آوای بورالان گفت: مون جائه این نشست های دو جانبه ای را با نخست وزیر انگلیس، صدر اعظم آلمان و نخست وزیر تایلند در جریان شرکتش در اجلاس ASEM در تاریخ 19 اکتبر در بلژیک خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهور کره جنوبی در طول این نشست ها احتمالا در مورد روابط دوجانبه بحث نموده و خواستار کمک این رهبران به پیشبرد کوشش ها برای خلع سلاح هسته ای کره شمالی خواهد شد.

مون جائه این در مذاکرات روز دوشنبه خود با امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در شهر پاریس، نخستین ایستگاهش در این تور سفر به کشورهای اروپایی، بر لزوم تشویق کره شمالی برای اجرای خلع سلاح هسته ای از طریق اقداماتی نظیر کاهش تحریم های سازمان ملل در زمانی که این پروسه به مرحله بدون بازگشت برسد، تاکید نمود.

فرانسه، بریتانیا به همراه آمریکا، روسیه و چین اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل هستند.

مون جائه این امروز (سه شنبه) وارد ایتالیا گردیده است. او در همین راستا در روزهای بعد از واتیکان نیز بازدید نموده و بعدا به بلژیک پرواز خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دیدار رئیس جمهور کره جنوبی با رهبران آلمان، انگلیس و تایلند در بلژیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار رئیس جمهور کره جنوبی با رهبران آلمان، انگلیس و تایلند در بلژیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021