10 مسیر عالی پیاده روی نزدیک پکن

به گزارش آوای بورالان، وقتی هوا خوب است، بهترین روش برای کسب آرامش پیاده‌روی در مناطق زیبای طبیعی و پیاده‌روی در کوهستان است. اگر عاشق پیاده‌روی هستید تور چین و اقامت در پکن بهترین فرصت را برای لذت بردن از طبیعت زیبای چین به شما می‌دهد. اطراف پکن، تعداد زیادی کوهستان و تپه بلند با مسیرهای پیاده‌روی وجود دارد. چند مسیر عالی برای پیاده‌روی در مسیر دیوار بزرگ چین وجود دارد و تعداد زیادی مسیر خوب پیاده‌روی نیز در پارک‌های کوهستانی پکن وجود دارد. در ادامه 10 تا از بهترین مناطق کوهستانی اطراف پکن که توصیه می‌کنیم در مدت تور چین خود در آنها پیاده‌روی کنید را برایتان لیست کرده‌ایم.

10 مسیر عالی پیاده روی نزدیک پکن

1. پیاده‌روی از Jiankou به Mutianyu بر روی دیوار بزرگ چین

این مسیر محبوب‌ترین مسیر پیاده‌روی در کوهستان در پکن، بین مسافران تور چین است. در این مسیر شما از دیدن مناظر یکی از بخشهای مشهور دیوار بزرگ چین لذت خواهید برد. در مدت تور چین خود در مسیری پیاده‌روی می‌کنید که ارتش مینگ در 400 سال پیش از آن رد شده است. در قسمت Jiankou شما با چالش عبور از شیب‌دارترین بخش دیوار بزرگ چین مسیر خود را آغاز می‌کنید. بخش Jiankou دیوار بزرگ چین جایی است که عکس‌های آن را در بیشتر کارت‌پستال‌های مربوط به دیوار بزرگ چین می‌بینید. مسیر Jiankou به Mutianyu یکی از دو مسیر محبوب برای پیاده‌روی بر روی دیوار بزرگ چین است.

 • مکان: 70 کیلومتری مرکز پکن به سمت شمال شرقی
 • ارتفاع از سطح دریا: بیشتر از 1000 متر در بخش Jiankou و 535 متر در Mutianyu
 • توصیه می‌کنیم برای رسیدن به بخش Jiankou دیوار بزرگ چین، اتومبیل کرایه کنید.

2. پیاده‌روی کوهستانی در بخش Jinshanling دیوار بزرگ چین

Jinshanling بعد از Mutianyu، دومین بخش دیوار بزرگ چین است که برای پیاده‌روی در مدت تور چین به شما توصیه می‌کنیم. دیوار بزرگ چین در این قسمت هم بخش‌های بازسازی‌شده دارد، هم بخش‌های قدیمی و دست نخورده و به خاطر خوش منظره بودن و مناسب بودن برای پیاده‌روی، بین مسافران تور چین بسیار مشهور است.

 • مکان: 120 کیلومتری شمال شرق پکن
 • ارتفاع از سطح دریا: 986 متر

3. پارک Fragrant Hills پکن (香山)

تعداد زیادی از شهروندان پکن تقریبا هر هفته به این محل می‌آیند تا در تپه‌های این مکان پیاده‌روی کنند. در این منطقه زیبای پکن، شما می‌توانید کوهستان‌های بسیار، جویبارهای روان و 28 جاذبه گردشگری مشهور را ببینید. اگر در مدت تور چین خود به این منطقه از پکن بیایید می‌توانید از پیاده‌روی در میان درختان، دریاچه‌ها و آبگیرهای کوچک و ساختمان‌های قدیمی لذت ببرید. در ارتفاعات پارک، هنگام غروب می‌توانید کل پکن را با نورهای خیره کننده‌اش ببینید. پارک Fragrant Hills پکن از کاخ تابستانی پکن فاصله زیادی ندارد، بنابراین می‌توانید هر دوی این جاذبه‌های فوق‌العاده پکن را در یک روز ببینید. این منطقه از پکن برای فستیوال پاییزی که در اکتبر برگزار می‌شود مشهور است. این فستیوال به مدت یک ماه ادامه دارد.

 • مکان: Fragrant Hills در منطقه Haidian پکن قرار دارد و حدود 20 کیلومتر با مرکز پکن فاصله دارد
 • ارتفاع از سطح دریا: بلندترین نقطه پارک Censer Peak است که 557 متر از سطح دریا ارتفاع دارد

4. معبد Hongluo پکن

با داشتن 900 هزار درخت از گونه‌های مختلف، هوای این کوهستانهای این منطقه از پکن تازه و مرطوب است و گفته می‌شود که تنفس در این محل برای سلامتی مفید است. اگر برای رسیدن به این منطقه از پکن از اتومبیل شخصی استفاده کنید، باید در طول بزرگراه Jingshun از طریق پل Sanyuanqiao به شهرستان Huairou بروید. بعد از آن به سمت شمال تغییر مسیر داده و در بزرگراه Huaifeng رانندگی کنید. وقتی پل خط آهن را دیدید به سمت چپ بپیچید. شما همچنین می‌توانید از طریق اتوبوس شماره 916 از Dongzhimen به منطقه Huairou پکن بروید. می‌توانید از اتوبوسهای مخصوص توریستهای تور چین نیز استفاده کنید. برای این کار اتوبوسهای خطوط 6 و 16 را از Xuanwumen سوار شوید. برای دسترسی مستقیم و راحت به کوهستان، می‌توانید از تورهای یک روزه منطقه Huairou پکن که از Qianmen حرکت می‌کنند استفاده کنید.

 • مکان: چین، پکن، منطقه Huairou، شهر Xihu
 • ارتفاع از سطح دریا: قله اصلی این منطقه از پکن، 813 متر بالاتر از سطح دریا است.

5. پارک Mangshan پکن

پارک Mangshan پکن مناظر طبیعی دیدنی بسیاری دارد. 1299 پله سنگی در کوهستان این منطقه از پکن با 3666 سنگ بزرگ پوشیده شده‌اند. این پله‌ها بلندترین در نوع خودشان در پکن هستند. این پارک پکن یک پارک جنگلی است. با داشتن 8700 هکتار جنگل و 176 گونه مختلف درخت و گل، پارک جنگلی ملی Mangshan پکن، بزرگترین پارک ملی چین در پکن است. بودای سنگی بزرگ در این پارک، بزرگترین مجسمه بودا در شمال چین است. این مجسمه بودا، 9.99 متر طول و 3000 تن وزن دارد. در این پارک همچنین یک برج قدیمی هفت طبقه (37 متر) وجود دارد که در زمان سلسله مینگ چین ساخته شده است. برای رسیدن به پارک جنگلی ملی Mangshan پکن، با استفاده از وسیله شخصی، باید از طریق بزرگراه Jingchang به سمت مقبره سلسله مینگ چین بروید. بعد از آن از کنار مخزن آب مقبره مینگ می‌توانید به این پارک جنگلی پکن دسترسی داشته باشید. برای رسیدن به این پارک پکن با اتوبوس، باید اتوبوس 643 را از Andingmen، اتوبوس 845 را از ایستگاه غربی راه‌آهن پکن یا اتوبوس 919 را از Deshengmen به مقصد ترمینال مخزن آب آرامگاه‌های خاندان مینگ بروید. از آن‌جا می‌توانید پیاده از سد عبور کرده و به پارک برسید.

 • مکان: چین، پکن، شمال شرقی شهرستان Changping پکن
 • ارتفاع از سطح دریا: بلندترین قله این پارک پکن، 640 متر بالاتر از سطح دریا است.

6. کوه Baihua پکن

کوه Baihua پکن، بلند و زیبا است. در تابستان علف‌های سبز، دامنه کوه که ده‌ها کیلومتر طول دارد را پوشانده و گلهای وحشی رنگارنگ، جای جای کوهستان دیده می‌شوند. آب و هوای این کوهستان بارانی است و هوای این منطقه از پکن پاک و تمیز است. در این کوهستان بیش از 700 گونه گیاهی وجود دارد، بنابراین می‌توانید این منطقه از پکن را به عنوان یک باغ گیاه‌شناسی طبیعی در نظر بگیرید. برای رسیدن به کوه با وسیله شخصی باید از طریق بزرگراه ملی 109 به سمت غرب و به سمت شهر Zhaitang و سپس شهر Qingshui بروید. سپس تابلوهای به سمت کوهستان و دهکده Tahe را دنبال کنید. مراقب جاده‌های کوهستانی باشید. از طریق مترو پکن به ایستگاه Pingguoyuan بروید و با استفاده از اتوبوس 326 به Hetan بروید. در آنجا می‌توانید با مینی‌بوس به کوه Baihua پکن بروید.

 • مکان: چین، پکن، منطقه Tougou، شهر Qingshui
 • ارتفاع از سطح دریا: ارتفاع کوه Baihua از سطح دریا 1991 متر است.

7. کوه Miaofeng پکن

کوه Miaofeng در پکن، یک مسیر پیاده‌روی کوهستانی عالی برای مسافران تور چین است. دهکده Jiangou در دامنه کوه با نام سرزمین رزها شناخته می‌شود. هزاران هکتار از گلهای رز Miaofeng در این محل کاشته می‌شوند. تعداد زیادی درخت میوه و گل، طبیعت این منطقه از پکن را تزئین می‌کنند. این منطقه به عنوان یکی از بهترین مناطق برای پیاده‌روی در کوهستان‌های غرب پکن شناخته می‌شود. برای رسیدن به این محل باید از جاده Hushi به سمت غرب و به سمت جاده Shimen بروید. از بزرگراه ملی 109 به سمت دهکده Danli بروید و در دهکده Jiangou به سمت راست پیچیده و به کوهستان Miaofeng بروید.

 • مکان: این کوه یکی از 8 قله معروف پکن است. کوه Miaofeng که تنها 55 کیلومتر با مرکز شهر پکن فاصله دارد، نزدیک‌ترین کوه بلند به پکن است.
 • ارتفاع از سطح دریا: قله اصلی این کوه پکن، 1291 متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

8. کوهستان Shangfang پکن

در مدت تور چین خود برای دیدن کوهستان‌های سرسبز و غارها باید به Shangfangshan بروید. این منطقه از پکن با نام راه ستاره‌ها شناخته می‌شود و اغلب با طبیعت هانگزو و سوژو مقایسه می‌شود. منحصربه‌فردترین ویژگی این منطقه کوهستانی در پکن، 9 غار آن است. معروف‌ترین آن‌ها غار ابر و آب است. یکی از این غارها 70 متر ارتفاع دارد. می‌توانید برای رسیدن به این غارها از تله کابین استفاده کنید یا مسیر به سمت بالای کوه را پیاده طی کنید. برای رسیدن به این منطقه از طریق بزرگراه Jingshi به Liulihe بروید. بعد از آن 20 کیلومتر را به سمت غرب و به سمت کوهستان حرکت کنید. همچنین می‌توانید به Hancunhe رفته و 12 کیلومتر به سمت غرب بروید. با استفاده از اتوبوس‌های خط 917 از Tianqiao به Liangxiang بروید و بعد از آن از طریق مینی‌بوسهای موجود در Changyang به سمت کوهستان Shangfang بروید.

 • مکان: کوهستان Shangfang نزدیک دهکده Yuege در منطقه Fangshan پکن است. این منطقه 70 کیلومتر با شهر پکن فاصله دارد. در این منطقه در مجموع 12 قله وجود دارد.
 • ارتفاع از سطح دریا: بلندترین قله این کوهستان در بالاترین نقطه‌اش 860 متر از سطح دریا بالاتر است.

9. کوهستان Baiwang پکن

کوهستان Baiwang پکن پارکی جنگلی و سرسبز است. این پارک نزدیک‌ترین پارک جنگلی به شهر پکن است. در پاییزهای چین، این پارک با قرمزی فوق‌العاده زیبای برگ‌ها تزئین می‌شود. چندین مسیر به سمت بالای کوهستان Baiwang وجود دارد، بعضی سخت هستند و بعضی کم شیب و راحت. در این کوهستان ممکن است قرقاول‌ها، سنجاب‌ها و گونه‌ای از شاهین‌ها را ببینید. این کوهستان برای مسافران تور چین در هر گروه سنی و با هر نوع شرایط فیزیکی مناسب است. برای رسیدن به این منطقه از پکن، اتوبوس‌های 330 را از کاخ تابستانی پکن، اتوبوس‌های 933 را از Xizhimen یا اتوبوسهای 716 را از Caihuying به سمت Heishanhu Beikou سوار شود. همچنین می‌توانید اتوبوس 722 را از Xizhimen، اتوبوس مخصوص شماره 6 را از ایستگاه غربی راه آهن پکن، اتوبوس مخصوص شماره 5 را از ایستگاه راه آهن جنوبی پکن یا اتوبوس مخصوص شماره 4 را از Qianmen به سمت کوهستان Baiwang سوار شوید.

 • مکان: این منطقه در 3 کیلومتری شمال غرب کاخ تابستانی پکن قرار دارد.
 • ارتفاع از سطح دریا: با ارتفاعی تنها کمی بیشتر از 200 متر بالاتر از سطح دریا، کوهستان Baiwang کم ارتفاع‌ترین بخش کوه‌های Taihang است.

10. کوهستان Huangcaoliang پکن

این منطقه از پکن برای کسانی که در مدت تور چین خود دوست دارند به جای پیاده‌روی بر روی سنگ و بتن، در مسیرهای طبیعی پیاده‌روی کنند عالی است. دامنه‌ها شیب تندی ندارند و بالای کوه خشک است. Huangcaoliang به معنی سلسله جبال علف‌های زرد است که پوشش گیاهی خشک و کم پشت این کوهستان پکن را معرفی می‌کند. دیدن مناظر فوق‌العاده این کوهستان یکی از بهترین تجربه‌ها در تور چین برایتان خواهد بود. از بالای کوه می‌توانید یک طلوع آفتاب فوق‌العاده زیبا را شاهد باشید. برای رسیدن به این منطقه از پکن، اتوبوس شماره 929 از Pingguoyuan به سمت Zhaitang را سوار شوید. بعد از رسیدن به Zhaitang، مینی‌بوس‌های به سمت کوهستان را سوار شوید. کرایه این مینی‌بوس‌ها 15 یوان چین است.

 • مکان: چین، پکن، منطقه Mentougou، 14 کیلومتری شمال شهرستان Zhaitang
 • ارتفاع از سطح دریا: قله اصلی، 1773 متر بالاتر از سطح دریا است. این قله یکی از بلندترین قله‌ها در جنوب غرب پکن است.
منبع: chinahighlights.com

به "10 مسیر عالی پیاده روی نزدیک پکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 مسیر عالی پیاده روی نزدیک پکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021