درگیری بین پلیس فرانسه و معترضان جلیقه زرد

تظاهرات کنندگان موسوم به جلیقه زرد در ادامه اعتراضات گسترده با پلیس ضد شورش فرانسه درگیر شدند.

درگیری بین پلیس فرانسه و معترضان جلیقه زرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، معترضان جلیقه زرد در بیست و دومین هفته از تظاهرات گسترده و سراسری خود در فرانسه با پلیس ضد شورش درگیر شدند.

در حالی که امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه برای اعلام سیاست های جدید آماده می گردد، معترضان جلیقه زرد روز شنبه در شهر تولوز با پلیس ضد شورش به زد و خورد پرداختند.

پلیس ضد شورش در شهر تولوز اقدام به شلیک گاز اشک آور برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان نموده است و تعدادی از آنها را بازداشت نموده است. معترضان نیز با پرتاب اشیاء مختلف سعی داشتند تا وارد مناطقی از شهر تولوز شوند که پلیس ورود به آنها را ممنوع نموده بود.

گروه های فعال سیاسی و حقوق بشر در شبکه های اجتماعی پیش از این اعلام نموده بودند که شهر تولوز کانون اصلی اعتراضات و تظاهرات در بیست و دومین هفته متوالی از اعتراضات سراسری فرانسه خواهد بود. این مساله موجب شده بود تا ژان کلود مودنس شهردار این شهر در آستانه اعتراضات شنبه، نگرانی شدید خود را نسبت به اوضاع این شهر اعلام کند.

تظاهرات در سایر شهرهای فرانسه به خصوص پاریس غالبا مسالمت آمیز برگزار شده ولی این اعتراضات همچنان فشار زیادی را بر ماکرون وارد نموده است. ماکرون قول داده است تا سیاست های جدیدی را با هدف کاهش نارضایتی ها اعلام کند.

اعتراضات سراسری در فرانسه از اواسط نوامبر 2018 شروع شده و علی رغم عقب نشینی دولت ماکرون از اجرای برخی اصلاحات اقتصادی و مالی، این اعتراضات همچنان ادامه داشته است.

از شروع این اعتراضات تاکنون حداقل 10 نفر کشته و حدود 6 هزار نفر بازداشت شده اند. بیش از 2 هزار نفر نیز در جریان این اعتراضات زخمی شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "درگیری بین پلیس فرانسه و معترضان جلیقه زرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری بین پلیس فرانسه و معترضان جلیقه زرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021