درخواست یاری مادورو از ایران، روسیه، چین، کوبا و سازمان ملل

مادورو خواهان یاری ایران، روسیه، کوبا، چین و سازمان ملل برای انجام تحقیقاتی در خصوص حمله اخیر به شبکه برق رسانی در ونزوئلا شد.

درخواست یاری مادورو از ایران، روسیه، چین، کوبا و سازمان ملل

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا از چین، کوبا، ایران و روسیه و همچنین سازمان ملل درخواست نموده تا درباره حمله اخیر به شبکه برق رسانی در ونزوئلا که منجر به قطع سراسری برق در این کشور شد، تحقیقاتی صورت گیرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، مادورو با اشاره به اینکه کشورهایی که نام آنها را برده، تجربه زیادی در مقابله با حملات سایبری داشته اند، گفت: من کمیسیون ویژه ای را برای تحقیقات درباره این حمله سایبری شده و از کارشناسان بین المللی درخواست یاری نموده ام. من قصد دارم از سازمان ملل، ایران، چین، روسیه و کوبا برای این کار درخواست حمایت کنم.

پنجشنبه گذشته خاموشی های سراسری برق در 21 تا 23 ایالت ونزوئلا رخ داد و دلیل آن نیز خرابی نیروگاه برق گوری عنوان شد. در حالی که رئیس جمهور ونزوئلا، آمریکا را مقصر این حمله معرفی نموده، اما این کشور نقش داشتن در خاموشی های سراسری ونزوئلا را تکذیب نموده است.

خورخه رودریگز وزیر ارتباطات و اطلاعات ونزوئلا نیز در این زمینه گفت که یک حمله سایبری موجب بروز این حادثه شد. وی همچین اضافه کرد که ونزوئلا قصد دارد به زودی شکایتی را تقدیم میشل باشله کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل کند.

طبق اعلام مادورو، پس از 5 روز قطع سراسری برق، مسئولان ونزوئلا موفق شدند اثار حمله ای که از داخل خاک آمریکا اجرا شده بود را از بین ببرند.

آمریکا چند وقت است که با حمایت از خوان گوایدو رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا ناآرامی هایی در این کشور را موجب شده و سعی در تشکیل یک دولت ائتلافی دارد.

دادستان کل ونزوئلا نیز قبلا درخواست نموده بود تا تحقیقاتی درباره نقش خوان گوایدو رئیس جمهور خودخوانده در خرابکاری در سیستم برق رسانی ونزوئلا انجام گیرد.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "درخواست یاری مادورو از ایران، روسیه، چین، کوبا و سازمان ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست یاری مادورو از ایران، روسیه، چین، کوبا و سازمان ملل"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021