داستان تازه طرفداران اندونزی، پلاکارد و پرچم رنگی داشتند!

منظور من از بحث پوششی که مطرح کردم اشتباه برداشت شد.طرفداران تیم اندونزی پلاکارد و پرچم های رنگی زیادی داشتند که رنگ آنها قرمز و سفید بود.به هرحال طبیعی است که این عوامل روی بازیکنان تاثیرگذار است.

داستان تازه طرفداران اندونزی، پلاکارد و پرچم رنگی داشتند!

به گزارش خبرنگاران،نزدیک به یک ماه از حذف تیم نوجوانان از رقابت های قهرمانی آسیا می گذرد.تیمی که با امید تکرار موفقیت سال گذشته و قهرمانی پا به این مسابقت گذاشت اما در همان مرحله گروهی حذف شد.بعد از این مسابقات قرارداد عباس چمنیان تمام شد و او این تیم را رها کرد اما همچنان درباره حذف عجیب تیمش شرح می دهد: تیم نوجوانان در بازی با اندونزی 18 شوت به سمت دروازه حریف زد اما از این تعداد بالای شوت فقط 4 مورد در چارچوب دروازه بوده است.درحالی که اندونزی فقط 12 شوت به سمت دروازه تیم ما داشت. این نشان می دهد که روی بازیکنان تیم چه فشار زیادی بوده است.به دلیل موفقیت تیم قبلی نوجوانان در آسیا و جام جهانی، توقعات از این تیم بالا رفته بود و همه انتظار داشتند که این تیم بدون تردید قهرمان آسیا گردد. مورد دیگر در این بازی فشاری بود که تماشاگران پر تعداد اندونزی روی تیم ما ایجاد نموده بودند.

همین استرسی که چمنیان از آن حرف زند کلی حرف و حدیث داشت که با مصاحبه خودش آغاز شد.اینکه پوشش نامناسب طرفداران اندونزی تیمش را دچار مشکل کردند:بعد از بازگشت تیم از مالزی این مباحث مطرح شد و عده ای گفتند که اینکه تماشاگران به چه شکلی در استادیوم حاضر می شوند نباید برای بازیکنان مهم باشد و بازیکنان باید بتوانند مقابل هر تعداد تماشاگری بازی خودشان را انجام دهند اما باید به این مساله توجه کرد که بازیکنان تیم ما در رده نوجوانان هستند. تیم هایی مانند الدحیل و السد قطر که بازیکنان حرفه ای و با تجربه ای دارند در استادیوم آزادی و مقابل طرفداران پرشور دچار مشکل می شوند چطور می گردد که این فشار ها نباید روی بازیکنان تیم نوجوانان تاثیرگذار باشد؟منظور من از بحث پوششی که مطرح کردم اشتباه برداشت شد.طرفداران تیم اندونزی پلاکارد و پرچم های رنگی زیادی داشتند که رنگ آنها قرمز و سفید بود.به هرحال طبیعی است که این عوامل روی بازیکنان تاثیرگذار است.اگر این تماشاگران در استادیوم حضور نداشتند شاید ما باز هم نتیجه را به اندونزی واگذار می کردیم چون باید حق بدهیم که بازیکنان تیم نوجوانان ممکن است دچار نوسان شوند.

چمنیان با بیان اینکه عیار تیم نوجوانان در بازی مقابل ویتنام تعیین شد گفت:در تیم نوجوانان موفقیت هایی هم داشته ایم که می خواهم در یک سمینار آنالیز گردد. این عدم موفقیتی که در آسیا مطرح می گردد،دستاورد های زیادی هم داشته است. یکی از آنها پرورش 152 بازیکن بود که ساعت ها در اردو ها تحت آموزش قرار گرفتند. این یک گنجینه 152 نفره است که به هیچ وجه دستاورد کوچکی نیست، آن هم در کشوری که پر از استعداد است و پهنای جغرافیای زیادی دارد.

او با اشاره به اینکه پرونده عملکرد تیم نوجوانان برای ارائه به فدراسیون فوتبال در حال تکمیل شدن است گفت:در مدتی که از سرانجام مسابقات می گذرد جالب است که هیچ کدام از کارشناسان و پیشکسوتان واقعی روی عملکرد این تیم تحلیل منفی و انتقاد غیر منصفانه نداشته اند.اگر هم این مسائل نسبت به این تیم وجود داشته از جانب کسانی بوده که دید عمیقی به فوتبال ندارند وگرنه کسانی که حتی یکبار بازی های تدارکاتی یا تمرینات ما را دیده بودند, می دانند بازی با اندونزی فقط یک اتفاق فوتبالی بود.متاسفانه تیم ما در دیداری که نتیجه اش بسیار اهمیت داشت، استرس بالایی داشت.

چمنیان راجع به اینکه آیا قرار است همکاری اش را با تیم نوجوانان ادامه دهد، گفت:از روز اولی که کار را در این تیم آغاز کردم نگاهم این بود که با عشق و علاقه کار کنم.همیشه این را گفته ام که اگر فدراسیون مایل باشد حاضرم با کمال میل کار کنم.با توجه به شناختی که از تاج،ساکت،معینی و محصص دارم و می دانم که آنها از فلسفه کار در رده نوجوانان باخبر هستند.فکر می کنم در این رابطه فضای مثبتی وجود دارد.

سرمربی تیم نوجوانان در رابطه با حواشی به وجود آمده بین اعضای تیم ملی بزرگسالان و تیم امید برای استفاده پِک و اینکه آیا در زمان تمرینات تیم نوجوان این تیم اجازه استفاده از امکانات این مرکز را داشته است یا خیر،گفت:ما فقط از قسمت استخر و سونای مرکز پک استفاده کردیم. درخواستی هم برای استفاده از سایر بخش هایش نداشتیم که بدانیم این امکانات را در اختیار ما می گذارند یا خیر چون طبق برنامه های تمرینی مان نیازی به سایر بخش ها مانند استفاده از سالن وزنه و... احتیاجی نداشتیم.

منبع: ایران ورزشی

به "داستان تازه طرفداران اندونزی، پلاکارد و پرچم رنگی داشتند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان تازه طرفداران اندونزی، پلاکارد و پرچم رنگی داشتند!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021