خط نشان روسیه برای غول فناوری ، گوگل در انتظار جریمه ای سنگین

گوگل در آستانه یک جریمه سنگین قرار گرفته است. چرا که به نظر می رسد این شرکت به علت عدم رسیدگی به موضوع نتایج جستجو زیر ذره بین قرار گرفته است.

خط نشان روسیه برای غول فناوری ، گوگل در انتظار جریمه ای سنگین

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، ممکن است گوگل به علت عدم رسیدگی به نتایج جستجو از سوی روسیه با جریمه ای 700 هزار روبلی روبرو گردد.

پیشبینی می گردد این جریمه حتی تا سرانجام امسال افزایش یابد. به گزارش نشریات داخلی روسیه، پیش از این، فیسبوک نیز به علت آنچه روسیه نقض قوانین محلی می نامید متهم گردیده است.

بر همین اساس سازمان تنظیم کننده ارتباطات و فناوری روسیه اعلام نموده است که یک پرونده مدنی علیه گوگل در مورد نقض قوانین تنظیم نموده و تصمیم خود در مورد این پرونده را تا ماه آینده اعلام می نماید. بر اساس گزارش رسانه های محلی اگر گوگل مجرم شناخته گردد می تواند بدون برگزاری دادگاه تا 700 هزار روبل جریمه گردد.

قوانین روسیه بر این اساسند که اپراتورهای موتور جستجو مانند گوگل باید به رجیستری دولتی ملحق شوند، که فهرستی از وبسایتهای کرملین را شامل می گردد که از دید دولت روسیه حاوی اطلاعات غیر قانونی هستند. به نظر می رسد گوگل این اصل را رعایت ننموده است و به همین دلیل دچار مشکل گردیده است.

این اولین بار نیست که شرکت های فناری خارجی با دولت روسیه به مشکل برخورده اند. پیش از این نیز یوتیوب و اینستاگرام نیز در خصوص محتواهای مرتبط با انتخابات با مشکلاتی روبرو گردیده اند.

منبع: انتخاب

به "خط نشان روسیه برای غول فناوری ، گوگل در انتظار جریمه ای سنگین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط نشان روسیه برای غول فناوری ، گوگل در انتظار جریمه ای سنگین"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021