خطوط فراوری آیفون در صورت لزوم به خارج از چین منتقل می شوند

به گزارش آوای بورالان، جنگ تجاری بین آمریکا و چین می تواند برای اپل دردسر زیادی داشته باشد و قیمت آیپد و آیفون در آمریکا را بالا ببرد. آمریکا همین الان هم برای تعدادی از لوازم جانبی که اپل به فروش می رساند، تعرفه تعیین نموده اما این موارد تاثیر قابل توجهی در درآمد این شرکت ندارند. اما جریان آیفون فرق می نماید و وضع تعرفه بر آن ها منجر به افزایش قابل توجه قیمت این گجت ها در بازار آمریکا می گردد.

خطوط فراوری آیفون در صورت لزوم به خارج از چین منتقل می شوند

در جواب این تهدیدهای آمریکا، به تازگی یکی از مقام های ارشد شرکت فاکس کان که مهم ترین سازنده آیفون ها محسوب می گردد، اعلام نموده که در صورت لزوم آن ها می توانند خط فراوری آیفون های مربوط به بازار آمریکا را از چین خارج نمایند. ظاهرا 25 درصد از کارخانه های فاکس کان در خارج از چین قرار گرفته است و به همین خاطر آن ها در خارج از چین هم از توان کافی برای فراوری آیفون ها بهره می برند.

اپل هنوز برای این جابجایی دستورالعملی ارائه نداده ولی با توجه به عملکرد دونالد ترامپ و پیش بینی ناپذیر بودن رییس جمهور آمریکا، شرکت هایی مانند اپل که مستقیما تحت تاثیر این جنگ تجاری قرار می گیرند باید آماده هر نوع سناریویی باشند. در همین زمینه باید به سرمایه گذاری گسترده فاکس کان در هند اشاره کنیم که البته کارخانه های این شرکت در هند فعلا در مراحل آزمایشی هستند. در حال حاضر، در هند فقط شرکت Wistron مشغول فراوری آیفون است که البته مدل های قدیمی مانند آیفون 6 اس را مونتاژ می نمایند.

منبع: دیجیکالا مگ

به "خطوط فراوری آیفون در صورت لزوم به خارج از چین منتقل می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطوط فراوری آیفون در صورت لزوم به خارج از چین منتقل می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021